RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Paszporty covidowe, odmrażanie gospodarki i wesela. Rzecznik rządu o obostrzeniach

Ostatni rok nauczył cały świat, całą Europę, że niestety plany, które są przedstawiane, muszą być korygowane ze względu na to, że koronawirus zachowuje się w różny sposób. Analizujemy co tydzień sytuację epidemiczną i na podstawie aktualnych danych przedstawiamy plany, ponieważ trudno z dużo szybszym wyprzedzeniem przedstawiać niektóre rozwiązania – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1 rzecznik rządu Piotr Müller pytany, czy jest opracowywany plan odmrażania gospodarki.

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

Ostatni rok nauczył cały świat, całą Europę, że niestety plany, które są przedstawiane, muszą być korygowane ze względu na to, że koronawirus...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Müller wspomniał, że w najbliższym czasie rząd będzie chciał przedstawić rekomendacje ws. organizacji wesel.

Pytany, czy odmrażanie gospodarki będzie możliwe przed czerwcem, o którym wspominał premier Mateusz Morawiecki, rzecznik rządu odparł: – To nie jest tak, że do tego czasu obostrzenia pozostaną w aktualnym zakresie, nie to miał na myśli pan premier. Jak rozumiem, chodziło o szersze przywracanie takich czasów, które pamiętamy sprzed epidemii.

Rzecznik rządu o paszportach covidowych


Gość programu został zapytany, czy rząd rozważa wprowadzenie tzw. paszportów covidowych.

– Regulacje będą zależały od krajów członkowskich UE. Chodzi głównie o to, żeby każdy kraj miał taki system, który będzie uznawany przez inne kraje. Chodzi krótko mówiąc o wzajemną certyfikację, uznawanie zaświadczeń, a nie o paszporty, bo te kojarzą się z ograniczeniami w poruszaniu – zaznaczył Müller.

Dopytywany, czy rząd planuje wprowadzenie dokumentów, które będą stanowiły wejściówkę do kina, restauracji lub na pokład samolotu, odparł: –Jesteśmy na tym etapie daleko od takich decyzji. (…) Ograniczenia z tytułu braku zaszczepienia to w Polsce perspektywa raczej mało prawdopodobna.

Czytaj także: Do kiedy nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Minister podaje warunek

źródło:
Zobacz więcej