RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Masakra w Austin. Zatrzymany były policjant

Stephen Broderick był niegdyś detektywem w biurze szeryfa (fot. Austin Police Department, Manor Police Department)
Stephen Broderick był niegdyś detektywem w biurze szeryfa (fot. Austin Police Department, Manor Police Department)

Policja w Teksasie aresztowała 41-letniego Stephena Brodericka, podejrzanego o zastrzelenie w niedzielę trzech osób w Austin. Zatrzymany miał przy sobie broń, ale nie stawiał oporu.

Krwawa strzelanina w stolicy Teksasu. Kilka ofiar śmiertelnych

W Austin, stolicy Teksasu, w niedzielę śmiertelnie postrzelono trzy osoby – podały miejscowe służby ratownicze. Na miejscu tragedii jest policja,...

zobacz więcej

Afroamerykanin, który był niegdyś detektywem w biurze szeryfa, został namierzony w miejscowości Manor w Teksasie. O jego zatrzymaniu powiadomił szef tamtejszej policji Ryan Phipps.

– Szedł poboczem Old Kimbro Road. (...) Zgłosiły to dwie osoby uznając, że odpowiada opisowi podejrzanego. Nasi funkcjonariusze udali się tam i przeprowadzili operację wysokiego ryzyka. W pełni się im podporządkował i został zatrzymany, a oni znaleźli przy nim pistolet – mówił Phipps CNN i dodał, że Broderick został przewieziony do więzienia w hrabstwie Travis.

Prokurator okręgowy Travis Jose Garza powiedział, że podejmie starania, aby mężczyzna nie został zwolniony z aresztu za kaucją. Jak wyjaśnił, zabrania tego prawo teksańskie, ponieważ Broderick był już zwolniony za kaucją za inne zarzuty.

Broderick był oskarżony o molestowanie seksualne dziecka. Spędził w czerwcu ubiegłego roku 16 dni w więzieniu, zanim wpłacił kaucję w wysokości 50 tys. dolarów.

Władze zidentyfikowały ofiary Afroamerykanina. To jego żona Amanda Broderick, córka Alyssa, która według mediów chodziła w latach 2009-20 do liceum w Elign oraz uczeń tej szkoły Willie Simmons III, chłopak Alyssy. Na razie nie podano więcej szczegółów.

źródło:
Zobacz więcej