RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prognoza pogody na wtorek. Możliwe opady śniegu oraz burze

Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Ten tydzień stoi pod znakiem niżów nad Polską. Nadal będą nam towarzyszyć przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Lokalnie pojawią się burze. We wtorek niemal w całym kraju temperatura przekroczy 10 stopni Celsjusza.

Pogoda. Ważne wieści nie tylko dla rolników: to jeszcze nie koniec chłodu

Zachmurzenie, które w niedzielę panuje jeszcze nad większością obszaru Polski, w najbliższych godzinach będzie powoli ustępować, dopuszczając coraz...

zobacz więcej

We wtorek bez większych zmian w pogodzie. Sporo chmur, ale nie zabraknie też chwil ze słońcem. Cały czas będą występować przelotne opady deszczu i lokalne burze, podczas których porywy wiatru osiągną do 55 km/godz.

W szczytowych partiach gór nada będą opady śniegu, we wtorek w Tatrach przybędzie tam nawet 10 cm świeżego śniegu.

Przed południem możemy spodziewać się od 8 st. C Rzeszowie do 11 st. C w Szczecinie, nieco chłodniej będzie na obszarach podgórskich. Po południu od 13 st. na krańcach wschodnich i południowych do 16 st. C w Szczecinie. W Warszawie 14 st. C i możliwe opady deszczu.

Synoptyk IMGW Szymon Ogórek podkreślił, że w porównaniu z poniedziałkową pogodą nie należy spodziewać się dużych zmian. – Zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające czasami do dużego, zwłaszcza w godzinach popołudniowych – powiedział. – Należy liczyć się z tym, że wystąpi możliwość lokalnych burz z opadami do 10 mm. Te burze będą lokalne, czyli nie wszędzie, ale ich występowanie możliwe jest w całym kraju – dodał.

Burzom towarzyszyć może silniejszy wiatr oraz opady drobnego gradu. – Będą to zjawiska bardzo nieliczne, ale rozproszone po wielu miejscach w kraju. Najmniejsze ryzyko ich wystąpienia będzie na krańcach północnych kraju, zwłaszcza na wybrzeżu – wskazał synoptyk.

W środę pogoda podobna jak we wtorek. Dodatkowo w czwartek i piątek nieco się ochłodzi. Weekend, za sprawą rozbudowującego się od zachodu wyżu, zapowiada się z bardziej słoneczną pogodą i ponownie zrobi się cieplej.

teraz odtwarzane
19.04.2021, 20:05

źródło:
Zobacz więcej