RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Narodowy Program Szczepień. „Pokonujemy kolejny krok w walce z pandemią”

W drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach (fot. PAP/Piotr Nowak)
W drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach (fot. PAP/Piotr Nowak)

Wyrazy uznania dla całej kadry zaangażowanej w realizację Narodowego Programu Szczepień! Dzięki Waszej pracy pokonujemy kolejny krok w walce z pandemią, osiągając łączną liczbę 9 mln wykonanych szczepień – poinformował po północy minister Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Kiedy szczepionki dla wszystkich chętnych dorosłych?

Jutro zostanie zmienione rozporządzenie, dzięki któremu gdy powstaje realne zagrożenie zmarnowania się szczepionki, będzie można ją wykorzystać,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Wyrazy uznania dla całej kadry zaangażowanej w realizację Narodowego Programu Szczepień! To dzięki Waszej pracy pokonujemy kolejny krok w walce z pandemią, osiągając łączną liczbę 9 000 000 wykonanych szczepień. Właśnie startuje rejestracja kolejnego rocznika – 1969” – napisał na Twitterze Dworczyk.

Według obowiązującego kalendarza codziennie od 12 kwietnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Od wtorku zapisywać może się już rocznik 1969 (52 lata), a od środy rocznik 1970 (51 lat).

Kalendarz szczepień


Kalendarz ustalono według tej zasady do 24 kwietnia, kiedy umówić się na szczepienie będą mogły osoby w wieku 48 lat (rocznik 1973). Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później.

Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu, korzystając z systemu e-Rejestracji, Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że plany zakładają, iż do 10 maja każdy, kto skończył 18 lat,będzie mógł się zarejestrować na szczepienie, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach.

Od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 2 695 327 osób, z których 62 133 zmarły. Wyzdrowiało dotąd 2 334 978 zakażonych.

źródło:

Zobacz więcej