RAPORT

Pogarda

Tusk mówił o „szczuciu”. Dworczyk przypomina o oddaniu śledztwa smoleńskiego Rosji

Szef kancelarii premiera określił oddanie śledztwa Kremlowi mianem „wyjątkowego cynizmu” (fot. TT/Michał Dworczyk; Getty Images)
Szef kancelarii premiera określił oddanie śledztwa Kremlowi mianem „wyjątkowego cynizmu” (fot. TT/Michał Dworczyk; Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wyjątkowym cynizmem było przekazanie i oddanie śledztwa w sprawie katastrofy w Smoleńsku w ręce Rosjan – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się między innymi do słów byłego premiera Donalda Tuska, że PiS organizuje „akcję narodowego szczucia”.

Biały Dom: Rosja poniesie konsekwencje, jeśli Nawalny umrze w łagrze

Będą „konsekwencje” – ostrzega Biały Dom – jeśli więziony rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny, którego stan zdrowia się pogarsza, umrze. Władze...

zobacz więcej

W filmie Ewy Stankiewicz „Stan zagrożenia” na temat katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010, wyemitowanym w niedzielę na antenie TVP1, zaprezentowano po raz pierwszy publicznie fotografie, które nają pochodzić z moskiewskiego prosektorium, gdzie złożono ciała ofiar. Widać na nich uśmiechniętą ówczesną minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska, Ewę Kopacz.

Zdjęcia opublikowane przez Stankiewicz trafiły do internetu i spotkały się z szeroką krytyką. W obronie byłej premier i byłej minister zdrowia stanęli natomiast politycy Koalicji Obywatelskiej.

Donald Tusk napisał na Twitterze, że „kiedy Ewa Kopacz pomagała rodzinom ofiar w najtrudniejszych sytuacjach, PiS z bezpiecznego ukrycia organizował akcję narodowego szczucia”. „I tak jest do dziś” – dodał.

Dworczyk, odnosząc się do sprawy w Polsat News zauważył, że wiele osób zdziwionych jest zdjęciami, które, jak podano, zostały wykonane w moskiewskim prosektorium, w obliczu takiej tragedii, jaką była katastrofa prezydenckiego samolotu. – Myślę, że każdy sam opinię w tej sprawie wystawi – dodał.

– Jeżeli chodzi o wypowiedź premiera Tuska, to wyjątkowym cynizmem było przekazanie i oddanie śledztwa w ręce Rosjan. Myślę, że politycy i osoby odpowiedzialne za stan rzeczy, który miał wtedy miejsce, za który do dzisiaj ponosimy konsekwencje, nie powinny się wypowiadać w tej kwestii. Były premier Donald Tusk do tych osób należy – ocenił szef KPRM.

-> Przeczytaj także: Szokujące zdjęcia Kopacz. Poseł PO: Być może zostały zrobione z zaskoczenia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej