RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polak na czele Volvo w EMEA . To historyczny awans

Arkadiusz Nowiński nowym szefem regionu EMEA Volvo Cars (fot. Volvo.pl)
Arkadiusz Nowiński nowym szefem regionu EMEA Volvo Cars (fot. Volvo.pl)

Polak Arkadiusz Nowiński będzie nowym szefem regionu EMEA Volvo Cars, który obejmuje 66 kraje i odpowiada za ponad połowę sprzedaży globalnej firmy. „To historyczny awans i najwyższe stanowisko Polaka zajmowane w międzynarodowych strukturach producentów aut, biorąc pod uwagę także inne marki” – podano w komunikacie firmy.

Lockdown nie ma względu na gwiazdki Michelin. Restauracja robi burgery, by przetrwać

Restauracja Spectrum w luksusowym hotelu Waldorf Astoria w Amsterdamie słynie z wykwintnych dań, które opracował jej znany szef kuchni Sidney...

zobacz więcej

W lipcu 2019 roku kiedy Arkadiusz Nowiński został szefem produktu regionu EMEA Volvo Cars dostał zadanie szybkiego zelektryfikowania oferty i spełnienia limitów emisji CO2. Bez tego firma narażona była na olbrzymie kary za przekroczenie emisji. Nowiński stanął na wysokości zadania a firma doceniła jego starania podkreślając jego rolę w „zakończonej sukcesem transformacji ekologicznej i biznesowej”.

Nowiński przejął ster Volvo Car Poland, w drugiej połowie 2008 roku. „Praca na stanowisku Volvo Car Poland była najważniejszym etapem mojej kariery. W ciągu niemal 13 lat dokonaliśmy niemal potrojenia naszej sprzedaży i ogromnego umocnienia Volvo jako nowoczesnej i pożądanej marki premium” – mówi dotychczasowy prezes Volvo Car Poland cytowany w komunikacie firmy firmy.

źródło:
Zobacz więcej