RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kiedy decyzja odnośnie Euro 2020? UEFA podała nowy termin

Wciąż nie wiemy, gdzie odbędą się mistrzostwa Europy (fot. Valya Egorshin/NurPhoto via Getty Images)
Wciąż nie wiemy, gdzie odbędą się mistrzostwa Europy (fot. Valya Egorshin/NurPhoto via Getty Images)

– Ostateczna decyzja o tym, które miasta będą gospodarzami meczu mistrzostw Europy, zapadnie dopiero w piątek – poinformował prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Ceferin. Końcowych ustaleń spodziewano się w poniedziałek lub wtorek.

Euro 2020. Kolejne miasto potwierdzone. Odbędzie się tam mecz otwarcia

Włoski rząd wyraził zgodę na wpuszczenie kibiców na stadion na mecze piłkarskich mistrzostw Europy. Mają oni zapełnić przynajmniej 25 procent...

zobacz więcej

– Przełożyliśmy te decyzje na piątek, bo chcemy wyjaśnić jeszcze niektóre kwestie dotyczące miejsc, które mogą zostać wykreślone. Komitet Wykonawczy podejmie decyzję w piątek na wideokonferencji – powiedział Ceferin.

W poniedziałek i wtorek odbywa się Kongres UEFA w szwajcarskim Montreux, ale na najbardziej wyczekiwaną decyzję związaną z mistrzostwami Starego Kontynentu trzeba jeszcze poczekać.

Kiedy odbędzie się Euro 2020?


Turniej został przełożony z ubiegłego roku na bieżący z powodu pandemii COVID-19. Jego gospodarzami miało być 12 miast, ale wiele wskazuje na to, że ta liczba będzie mniejsza.

W miarę pewny status mają Rzym, Londyn, Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga i Sankt Petersburg, nie wiadomo natomiast, jak będzie z Monachium, Glasgow, Dublinem i Bilbao. W tych dwóch ostatnich miastach ma rywalizować reprezentacja Polski.

Problemem są ograniczenia związane z pandemią. Irlandia oraz Kraj Basków zapowiedziały już oficjalnie, że nie mogą dać gwarancji, iż na spotkania Euro zostaną wpuszczeni kibice. To natomiast jest warunkiem, jaki stawia UEFA.

źródło:

Zobacz więcej