RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Była działaczka PO o Tusku: Putin potraktował go jak gów***rza

Była działaczka PO krytykuje Donalda Tuska (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images; TT)
Była działaczka PO krytykuje Donalda Tuska (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images; TT)

TVP wyemitowała w niedzielę film dokumentalny Ewy Stankiewicz „Stan zagrożenia”, w którym zaprezentowano m.in. zdjęcia pokazujące zachowanie Ewy Kopacz przy ciałach ofiar katastrofy smoleńskiej. Do materiału odniosła się na Twitterze była działaczka PO Aleksandra Wasilewska, która skrytykowała ówczesne służby oraz Donalda Tuska.

Żukowska o zdjęciach Kopacz: Brak wrażliwości i wyczucia aż bije w oczy

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska skomentowała na platformie Twitter zaprezentowane w dokumencie „Stan Zagrożenia” Ewy Stankiewicz zdjęcia...

zobacz więcej

„Strasznie słabe państwo było w 2010 roku. Służby na dramatycznym poziomie. Nikt poważny nie został dopuszczony do sprawy” – rozpoczyna swój wpis Wasilewska.

Przecież Putin potraktował Tuska jak g***rza. A Polaków jak ciemnotę. Zdjęcia Kopacz są na to dowodem. To są drwiny z naszych ówczesnych służb” – napisała była działaczka Platformy Obywatelskiej.

Minister zdrowia Ewa Kopacz była odpowiedzialna za identyfikacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej – z taką misją udała się do Moskwy.

W dokumencie „Stan zagrożenia” pokazano fotografie, które zdaniem autorki materiału zostały wykonane podczas prac w rosyjskim prosektorium po katastrofie smoleńskiej. Kopacz pozuje na nich z Rosjanami pracującymi przy sekcjach zwłok.

Czytaj także: Szokujące ustalenia po ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej

źródło:
Zobacz więcej