RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

72-latek z Wołomina handlował marihuaną. Dostawcą był mąż wnuczki

Do sprawy zatrzymany został również mąż wnuczki 72-latka (fot. Policja)
Do sprawy zatrzymany został również mąż wnuczki 72-latka (fot. Policja)

Mokotowscy policjanci zatrzymali 72-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego samochodzie znaleziono kilogram marihuany – powiedział podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. Dodał, że do sprawy zatrzymany został również 31-letni mąż wnuczki 72-latka, od którego starszy mężczyzna miał kupić narkotyki.

Zwłoki 39-letniego Polaka na Wyspach. Policja: Zaplanowane morderstwo

W lesie na obrzeżach Middlesbrough znaleziono zwłoki mężczyzny. Policja potwierdza, że chodzi o 39-letniego Polaka. Z ustaleń śledczych wynika, że...

zobacz więcej

Rzecznik mokotowskiej policji przekazał w poniedziałek, że śledczy jakiś czas temu ustalili operacyjnie, że 72-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego wieczorem będzie chciał kupić znaczną ilość marihuany.

– Zamierzał ją odebrać od 31-letniego mieszkańca warszawskiej Białołęki – tłumaczył podkom. Robert Koniuszy.

– Postanowili, więc sprawdzić swoją informację. Pojechali zatem pod budynek, w którym zamieszkiwał dostawca. W pewnym momencie na strzeżone osiedle wjechała toyota avensis, za kierownicą, której siedział starszy mężczyzna. Widać było, że odebrał telefon, po czym wjechał do garażu podziemnego. Po kilku minutach wyjechał z niego i miał zamiar opuścić osiedle – wyjawił policjant.

Wskazał, że wtedy funkcjonariusze zatrzymali 72-latka. – Po przedstawieniu się i okazaniu legitymacji służbowych zapytali siedzącego za kierownicą 72-latka, czy ma on środki odurzające. Mężczyzna przyznał, że w bagażniku ma kilogram marihuany. Funkcjonariusze wyjęli z bagażnika paczkę owiniętą czarną folią, w której faktycznie był nielegalny susz – podkreślił.

Ruda Śląska: 36-latek zmarł po postrzeleniu przez policjantów

36-letni mężczyzna zmarł rano po postrzeleniu przez policjantów podczas pościgu w Rudzie Śląskiej. Jak relacjonuje policja, mężczyzna, który miał...

zobacz więcej

– Mężczyzna wyjaśniał, że towar kupił od męża swojej wnuczki za 24 tys. zł. Wstyd mu się przyznać, ale ma niską emeryturę i w ten sposób chciał dorobić. Na kilogramowej paczce zarabiał 1,5 tys. zł. Pierwszą przesyłkę odebrał na początku marca. Teraz wziął kolejną, którą miał sprzedać, ale jak widać, nie udało mu się. Bezpośrednio po zatrzymaniu dziadka policjanci, odwiedzili także wnuczka –przekazał.

Poinformował również, że w trakcie przeszukania mieszkania 31-latka kryminalni znaleźli kilka gramów haszyszu, marihuany, półsyntetycznej substancji psychoaktywnej MDMM oraz ciastko z substancją psychoaktywną w postaci wyciągu z marihuany. – Substancje psychoaktywne zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie – podał.

– W trakcie dalszych czynności obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Praga Północ, gdzie usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani – dodał.

72-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat więzienia.

Z kolei 31-latkowi grozi taka sama kara za udzielanie substancji psychoaktywnych innej osobie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Przeczytaj też: Z „armatki wodnej” w fałszywego policjanta. Kobieta pogoniła złodzieja w myjni [WIDEO]

źródło:

Zobacz więcej