RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Czarnek: Wychowanie do życia w rodzinie priorytetem w roku szkolnym 2021/22

Najnowsze

Popularne

Wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Według niego nauczyciele WDŻ muszą zyskać jeszcze większą rangę i wagę.

Nauka zdalna i stacjonarna. Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie

Weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji i nauki przedłużające ograniczenie funkcjonowania szkół. Zawieszenie nauki stacjonarnej zostaje...

zobacz więcej

Szef MEiN uczestniczy w XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie zorganizowanym w Częstochowie. W związku z sytuacją pandemiczną kongres w tym roku odbywa się zdalnie.

Czarnek zapowiedział, że w dokumencie Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa wychowanie do życia w rodzinie będzie kierunkiem priorytetowym w roku szkolnym 2021/22.

Zobacz także: Koronawirus w kurzu może przetrwać nawet miesiąc

Co roku – najczęściej w czasie wakacji – szef resortu edukacji ogłasza podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej na nowy rok szkolny. Do wydania takiego dokumentu minister edukacji jest zobowiązana przepisami ustawy Prawo Oświatowe; wcześniej takie zobowiązanie wynikało z przepisów ustawy o systemie oświaty.

– W rozporządzeniu dotyczącym kształcenia nauczycieli wprowadzamy zmiany, które spowodują, że powstanie 10 silnych ośrodków w Polsce, w których nauczyciele będą mogli kształcić się i uzyskiwać uprawnienia nauczyciela wychowania do życia w rodzinie. Będą mogli dokształcać się, uzyskiwać dodatkową wiedzę w tym zakresie w oparciu o nowe podstawy programowe, nowe odkrycia w tej dziedzinie i zdobycze nauki – powiedział szef MEiN.

Do kiedy lockdown w szkołach? Wiceminister o decyzjach, podał termin

Kiedy nastąpi powrót do szkół i zmienią się obostrzenia dotycząca nauki? – Istnieje duże prawdopodobieństwo, że od poniedziałku w przyszłym...

zobacz więcej

– Dlaczego to tak ważne? Dlatego, że dzisiaj, w dobie kryzysu rodziny, pogłębionego rozmaitymi postulatami rewolucji kulturalnej, seksualnej, rewolucji, można powiedzieć wprost – komunistycznej, którą widzimy niekiedy na polskich ulicach, kształcenie dzieci i młodzieży w polskich szkołach na temat tego, czym jest rodzina, jak fundamentalne znaczenie mają wartości wpisane w konstytucji: małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, rodzicielstwo – jest po prostu przejawem naszej solidarności z przyszłymi pokoleniami – mówił Czarnek.

Zobacz także: Czarnek: 26 kwietnia możliwy powrót klas I-III. Wprowadzimy też dodatkowe zajęcia 

Podkreślił, że „nauczyciele wychowania do życia w rodzinie w polskich szkołach muszą zyskać jeszcze większa rangę i jeszcze większą wagę, bo od tego zależy przyszłość naszego społeczeństwa i państwa”.

– Widzimy to dokładnie w dobie kryzysu rodziny, który również w Polsce niestety daje o sobie znać – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej