RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zwłoki 39-letniego Polaka na Wyspach. Policja: Zaplanowane morderstwo

Pan Tomasz od 20 lat mieszkał w Wielkiej Brytanii (fot. Christopher Furlong/Getty Images; Facebook/Cleveland Police)
Pan Tomasz od 20 lat mieszkał w Wielkiej Brytanii (fot. Christopher Furlong/Getty Images; Facebook/Cleveland Police)

W lesie na obrzeżach Middlesbrough znaleziono zwłoki mężczyzny. Policja potwierdza, że chodzi o 39-letniego Polaka. Z ustaleń śledczych wynika, że było to morderstwo. Prawdopodobnie doszło do niego kilka tygodni temu.

Młody Polak zamordowany po derbach Glasgow. Miał poderżnięte gardło

Lokalna społeczność w Glasgow, nie tylko polonijna, jest wstrząśnięta śmiercią młodego Polaka. 35-latek został zadźgany nożem na ulicy, a według...

zobacz więcej

Dwóch mieszkańców Middlesbrough w zeszłym tygodniu natknęło się na zwłoki, spacerując w pobliżu Flatts Lane Country Park na obrzeżach miasta.

Polak zabity w Wielkiej Brytanii


Policja potwierdziła tożsamość ofiary: to 39-letni Tomasz pochodzący z Polski. Mieszkał w tym mieście, przeprowadził się tam niedawno z Darlington. Do Wielkiej Brytanii wyjechał 20 lat temu.

Policja w Cleveland uważa, że 39-latek zginął w „zaplanowanym morderstwie” i mógł zostać zabity w połowie marca – podaje BBC.

Apel policji


Detektyw Matt Murphy-King z policji w Cleveland apeluje do znajomych Polaka i świadków, którzy mogli widzieć coś podejrzanego w okolicy Platts Lane, o pomoc w ustaleniu odpowiedzialnych za zbrodnię.

– Wiemy, że miejscowa ludność, w tym Polonia, będzie – co zrozumiałe – zaszokowana i zaniepokojona tym, co stało się z Tomaszem. Mamy zespół śledczych ds. zabójstw, który bada każdy możliwy scenariusz, aby to wyjaśnić – podkreśla policjant.

Zobacz także: Chicago protestuje po zabójstwie młodego Polaka. Marsz przeciw przemocy [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej