RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepienia zorganizują także mniejsze firmy

Start akcji szczepień w zakładach pracy rząd planuje na połowę maja (fot. Pau de la Calle/NurPhoto via Getty Images)
Start akcji szczepień w zakładach pracy rząd planuje na połowę maja (fot. Pau de la Calle/NurPhoto via Getty Images)

Spółki w grupie kapitałowej zatrudniające łącznie ponad 500 osób również będą mogły tworzyć punkty szczepień – informuje „Rzeczpospolita”, która dotarła do założeń akcji szczepień w zakładach pracy opracowanych przez rząd.

Nowy harmonogram szczepień. Wkrótce rejestracja dla wszystkich roczników

Program szczepień przeciw COVID-19 w Polsce przyspiesza dzięki kolejnym, znacznie większym dostawom preparatów. „Wkrótce wszyscy będą mieli...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak napisano, „dokument zawiera kilka bardzo poważnych zmian znacząco rozszerzających pierwotny plan szczepień organizowanych przez pracodawców”. „Zakłada bowiem, że skorzystają na tym nie tylko firmy zatrudniające powyżej 500 pracowników, bo takich w Polsce jest zaledwie kilka tysięcy. Do nowego programu będą mogły przystąpić także grupy kapitałowe składające się z kilku spółek, które łącznie mają co najmniej 500 zatrudnionych” – informuje „Rz”.

Gazeta wskazała, że „do tego limitu będą wliczali się wszyscy współpracownicy przedsiębiorców, bez względu na podstawę ich zatrudnienia. „Przedsiębiorcy starający się o przystąpienie do programu będą więc mogli wliczyć do limitu zarówno zleceniobiorców, jak i być może samozatrudnionych, a nawet pracowników tymczasowych”.

Szczepienia w zakładzie pracy


Nowością jest również to, że „szczepienia będą mogły się odbywać na terenie zakładu pracy, co znacząco przyspieszy podawanie leku, bo będzie można uniknąć wożenia pracowników do publicznych punktów szczepień” – zwrócono uwagę.

Przekazano, że „rozpoczęcie akcji szczepień przez pracodawców rząd planuje na połowę maja”.

Przeczytaj też: Szczepienia przeciw COVID-19. Już ponad 8,8 mln podanych dawek

źródło:

Zobacz więcej