RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żukowska o zdjęciach Kopacz: Brak wrażliwości i wyczucia aż bije w oczy

Ewa Kopacz nadzorowała sekcje zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk / Twitter/@tvp_info)
Ewa Kopacz nadzorowała sekcje zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk / Twitter/@tvp_info)

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska skomentowała na platformie Twitter zaprezentowane w dokumencie „Stan Zagrożenia” Ewy Stankiewicz zdjęcia pokazujące zachowanie Ewy Kopacz przy ciałach ofiar katastrofy smoleńskiej. Ówczesna minister zdrowia miała nadzorować w Moskwie identyfikację zwłok.

Wulgarne okrzyki pod Wawelem. Blokowano wjazd prezesa PiS na rocznicową mszę

Wulgarna manifestacja przed katedrą na Wawelu w Krakowie. W niedzielę wieczorem, w 11. rocznicę pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony...

zobacz więcej

„Te zdjęcia na pewno nie są dowodem na żaden zamach. Są dowodem na pewno na brak medialnego przeszkolenia członkini RM (Rady Ministrów – red.)” – rozpoczyna swój wpis pod fragmentem filmu opublikowanym przez portal tvp.info na Twitterze.

„(…) W sumie i bez przeszkolenia przeciętny człowiek takich fot, w takich okolicznościach by sobie zrobić nie dał, bo brak wrażliwości i wyczucia aż bije w oczy” – skomentowała posłanka Lewicy.

Minister zdrowia Ewa Kopacz była odpowiedzialna za identyfikacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej – z taką misją udała się do Moskwy.

 Nieprawidłowości przy sekcjach zwłok i umieszczaniu w trumnach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej stwierdzono już w czasie ekshumacji przeprowadzonych na polecenie prokuratury wojskowej w latach 2011-12 za rządów PO-PSL.

Wstrząsające uchybienia


Kolejne ekshumacje, prowadzone w latach 2017-18, wykazały wstrząsające uchybienia. Zwłoki były profanowane, wymieszane i mylone – m.in. 69 szczątków ludzkich pochodzących od 26 osób znaleziono w trumnach innych ofiar katastrofy.

Zobacz takżeSzokujące ustalenia po ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej

źródło:
Zobacz więcej