RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bossowie Psycho Fans napadli na siedzibę Ruchu Chorzów

Gangsterzy związani z Psycho Fans napadli w 2009 r. na siedzibę Ruchu Chorzów, sterroryzowali ochroniarza i ukradli 24 tys. zł – ustalili śledczy ze śląskich „pezetów” oraz CBŚP. Napady i włamania były dodatkowym, po handlu narkotykami, źródłem zysku bandytów wywodzących się z chuligańskiej bojówki Ruchu. W czasie ostatnich działań CBŚP zatrzymano 11 osób związanych z tą ekipą, a trzy kolejne – w tym hersztów bandy – doprowadzono do prokuratury z aresztów.

Kolejne zatrzymania w sprawie Psycho Fans. Dla jednego z podejrzanych, to nie był film

Grzegorz B., scenarzysta jednego z filmów akcji, stał się jednym z bohaterów prawdziwych działań CBŚP oraz śląskich „pezetów” Prokuratury Krajowej....

zobacz więcej

Maciej M. ps. „Maślak” i Łukasz L. ps. „Lucky” przez lata byli niekwestionowanymi liderami gangu Psycho Fans. To fanatyczni chuligani kibicujący Ruchowi Chorzów, dla którego wielu z nich gotów było „oddać życie” (przynajmniej, jeśli wierzyć ich „deklaracjom”). Jednak najnowsze ustalenia Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej i CBŚP dowodzą, że klubowe barwy są dla wielu chuliganów raczej przykrywką.

Zdaniem śledczych „Maślak” oraz „Lucky”, zanim objęli władzę w Psycho Fans, zajmowali się napadami i włamaniami. W 2009 r. na ich celowniku znalazła się siedziba Ruchu Chorzów. Bandyci sterroryzowali ochroniarza, po czym zabrali 24 tys. zł w gotówce oraz laptopa.

„Maślak” z Psycho Fans chciał „uciszyć” prokuratora, który go postawił przed sądem

Maciej M. ps. Maślak, uważany za lidera gangu Psycho Fans, został oskarżony przez małopolskie „pezety” Prokuratury Krajowej o zlecenie zabójstwa...

zobacz więcej

W czasie innych skoków, z oboma mężczyznami współpracowali przestępcy zarówno z PF jak i „zwykłego” półświatka. W takich mieszanych konfiguracjach okradli oni m.in. magazyn gangu produkującego papierosy, zabierając 120 ton tytoniu o wartości ponad 250 tys. euro. W czasie innego skoku ich łupem padło ponad 500 tys. euro w gotówce.

Okazuje się, że gangsterzy-kibole potrafili iść z duchem czasu. Udało się bowiem wyłudzić 9 mln zł zwrotu podatku VAT. Aby zarobić tę sumę, osoby zamieszane w przekręt podatkowy wystawiły fikcyjne faktury o łącznej wartości ok. 50 mln zł. Część zarobionych w ten sposób pieniędzy zainwestowali w kupno narkotyków, czym de facto znacznie zwiększyli swoje zyski.

Psycho Fansi nie mieli skrupulów, aby obrobić swój klub (fot. CBŚP)
Psycho Fansi nie mieli skrupulów, aby obrobić swój klub (fot. CBŚP)

Gangsterzy z „Psycho Fans” podejrzani o handel dopalaczami

Sześć osób związanych z „Psycho Fans”, chuligańską bojówką Ruchu Chorzów, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP w związku z handlem dopalaczami. Do...

zobacz więcej

Dziesiątki zarzutów


W ramach rozliczania wątków: kryminalnego i ekonomicznego w śledztwie przeciwko Psycho Fans, funkcjonariusze CBŚP dokonali w ostatnim tygodniu zatrzymań w województwie śląskim, opolskim, mazowieckim, wielkopolskim i dolnośląskim. W ręce „cebesiów” wpadło 11 osób. W trakcie przeszukań ich lokali oraz melin, policjanci znaleźli m.in. tzw. obrzyna (strzelbę z odciętą lufą), maczetę, bagnet oraz pewną ilość narkotyków. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę oraz markowe zegarki o wartości ok. 150 tys. zł. Trzy kolejne osoby doprowadzono do prokuratury z aresztów. Wśród nich byli „Lucky” i „Maślak”.

Prokurator śląskich „pezetów” przedstawił podejrzanym łącznie 66 zarzutów m.in. „udziału w zorganizowanej grupie przestępczej „Psycho Fans” (dziewięciu osobom), udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej charakter zbrojny (pięć osób), obrotu znacznymi ilościami narkotyków (94 kg marihuany, 96 kg amfetaminy, 12 kg mefedronu oraz 11 tys. tabletek ecstasy)”.

Część osób odpowie ponadto za handel bronią, rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz wyłudzenia VAT poprzez poświadczenie nieprawdy w fakturach i tzw. zbrodni vatowskiej. Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował 11 osób.
Gangsterski ekwipunek znaleziony w czasie ostatniej akcji CBŚP (fot. CBŚP)
Gangsterski ekwipunek znaleziony w czasie ostatniej akcji CBŚP (fot. CBŚP)

Sprzedali narkotyki za ponad milion złotych i brali udział w ustawkach

Kolejnych siedmiu członków gangu Psycho Fans, usłyszało zarzuty w śledztwie śląskich „pezetów” Prokuratury Krajowej i CBŚP. Bojówkarze Ruchu...

zobacz więcej

Krwawi Psycho Fansi


Z ustaleń śledczych wynika, że grupa Psycho Fans działała od 2010 do 2017 r. na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach i Mysłowicach. Zdaniem śledczych gangiem kierowali: Maciej M. ps. Maślak, Łukasz L. ps. Lucky oraz Maciej S. ps. Maciuś.

Psycho Fansi mieli dokonać także kilku brutalnych ataków na konkurencyjne grupy pseudokibiców. Najczęściej ze „sprzętem”, czyli groźnymi narzędziami jak maczety czy metalowe pałki. – Skutkiem brutalnego pobicia było m.in. doprowadzenie do śmierci jednego z kibiców konkurencyjnej drużyny piłkarskiej. W innym przypadku sprawcy dopuścili się pocięcia maczetami pokrzywdzonego, który na skutek tego czynu, a zwłaszcza uszkodzenia znacznych partii ciała, doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu – informowała przed kilkoma miesiącami Prokuratura Krajowa. W listopadzie 2010 r. członkowie tej bandy postanowili dopaść kibiców Górnika Zabrze z Gliwic. W kilkudziesięciu napadli na wrogów. W czasie „akcji” jeden z kibiców Górnika stracił dłoń, odciętą maczetą.

Gang pogrążyli czterej członkowie, którzy zdecydowali się na współpracę z policją i prokuraturą. W maju 2019 roku Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował akt oskarżenia wobec 53 osób. Wówczas prokurator zarzucił im popełnienie łącznie prawie 100 przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstw polegających na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, kradzieży z włamaniami, rozbojów, a także zabójstwa i pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Dotychczas prokurator oskarżył 108 członków zorganizowanej grupy PF, natomiast aktualnie w śledztwie występuje 67 podejrzanych.

źródło:
Zobacz więcej