RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tarczyński ostro o Bodnarze: Skrajnie lewicowy aktywista, wykorzystywał urząd RPO

Był skrajnie lewackim, zideologizowanym człowiekiem, który reagował tylko w imię lewackiej ideologii – stwierdził w programie „Strefa starcia” w TVP europoseł PiS Dominik Tarczyński, komentując sprawę Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. – Bogu dzięki, ten człowiek i jego kadencja to jest przeszłość – podkreślał Tarczyński.

Wróblewski: Zapraszam opozycję do przedstawienia kandydatur na zastępcę RPO

Zamierzam spotkać się z przedstawicielami wszystkich środowisk politycznych w Senacie; chciałbym, by biuro RPO było spluralizowane, zapraszam...

zobacz więcej

– Bardzo symptomatyczne było to, co powiedział pan Gdula – zaczął europoseł, odnosząc się do wcześniejszej wypowiedzi posła Lewicy o bezstronności RPO Adama Bodnara. – Powiedział „to nie jest tak, że Bodnar pomagał tylko opozycji”. Nikt z nas nie powiedział, że Bodnar pomagał opozycji (…) Nie trzeba tego mówić, wszyscy to widzą – stwierdził europoseł.

– Był skrajnie lewackim, zideologizowanym człowiekiem, który reagował tylko w imię lewackiej ideologii. Oczywiście te brednie, które pan wspomniał – „strefy wolne od lgbt” – które ja muszę tłumaczyć na całym świecie (…) te brednie, ten fake news, to oczywiście było pole, na którym on mógł się wykazać – stwierdził Tarczyński.

Bodnar się przestraszył debaty?


Europoseł zdradził, że w dniu ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. kadencji RPO był zaproszony razem z Adamem Bodnarem do dyskusji w programie BBC. – Uciekł. Kiedy dowiedział się, że z Tarczyńskim ma debatować o „strefach wolnych od lgbt” i o jego kadencji, po prostu nie wziął udziału w tej debacie. Przestraszył się – ubolewał europoseł.

Zobacz takżePlatforma nie chciała lewicowego Bodnara. Zmuszono ich dyscypliną

Wolność Nowaka, medal Bodnara, żarciki Śmiszka

Trzecia fala opada a Narodowy Program Szczepień przyśpiesza. Adam Bodnar rozstanie się ze stanowiskiem RPO i to nawet, jeśli nie zostanie...

zobacz więcej

– Bogu dzięki, ten człowiek i jego kadencja to jest przeszłość. Był skrajnie lewicowy, wszyscy o tym wiedzą. Nawet kiedy był powoływany, TVN mówił: „Bodnar ma kontrowersyjne poglądy, ale Platforma go poprze, będzie dyscyplina” – przypomniał.

Tarczyński zauważył, że była asystentka Adama Bodnara Sylwia Spurek jest teraz czynnym politykiem lewicy, a jest „wychowana u Bodnara”.

Rzecznik wąskiej grupy społecznej


– Wszystkie te kłamstwa, to opowiadanie bajek o tym, jaki to był apolityczny, merytoryczny, to są brednie dla dzieci; był skrajnie lewicowym aktywistą, który wykorzystywał ten urząd. Podejmował interwencje w imieniu bardzo wąskiej grupy społecznej. Mniejszości tak małej, że reszta faktycznie cierpiała – mówimy o katolikach, w interesie których w ogóle nie zabrał głosu – stwierdził Tarczyński.

Zobacz takżeStan RPO po wyroku TK. Profesor prawa wyjaśnia, jakie są uprawnienia Bodnara
 

źródło:
Zobacz więcej