RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pakistan: policjanci wzięci jako zakładnicy w trakcie antyfrancuskich demonstracji

Zamieszki wywołują zwolennicy partii islamistycznej Tehreek-e-Labbaik (fot. Hussain Ali/Anadolu Agency via Getty Images)
Zamieszki wywołują zwolennicy partii islamistycznej Tehreek-e-Labbaik (fot. Hussain Ali/Anadolu Agency via Getty Images)

Ośmiu policjantów zostało wziętych w niedzielę jako zakładnicy podczas antyfrancuskich demonstracji. Aktywiści radykalnej partii islamistycznej Tehreek-e-Labbaik wzywają do wydalenia ambasadora Francji.

Rosja ściąga 110 tys. żołnierzy na granicę z Ukrainą. Papież modli się o pokój

Naczelnik Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow twierdzi, że istnieje duże ryzyko użycia siły militarnej przez Rosję....

zobacz więcej

– Członkowie TLP przetrzymują ośmiu policjantów jako zakładników” – poinformował rzecznik policji w Lahore.

Film opublikowany w niedzielę, którego autentyczność potwierdziła agencja AFP, przedstawia funkcjonariusza policji z głową owiniętą zakrwawionym bandażem, zwracającego się do kamery z wnętrza meczetu. Nagranie pokazuje następnie członków TLP siedzących na ziemi wokół niego.

Islamiści od poniedziałku protestują przeciwko uwięzieniu ich przywódcy, który został aresztowany po tym, jak domagał się wydalenia ambasadora Francji z Pakistanu. Władze zakazały działalności partii TLP, uznając ją za organizację terrorystyczną.

Antyfrancuskie protesty


W kilku miastach w całym kraju doszło do protestów antyfrancuskich, w wyniku których zginęło sześciu policjantów, a ambasada francuska wezwała swoich obywateli do czasowego opuszczenia kraju.

Aktywiści TLP poinformowali, że kilku członków ich ruchu zostało zabitych. – Nie będziemy ich grzebać, dopóki ambasador Francji nie zostanie deportowany – powiedział lider TLP Allama Muhammad Shafiq Amini, w Lahore w wideo opublikowanym w internecie - podaje AFP.

TLP organizuje antyfrancuskie demonstracje, odkąd prezydent Emmanuel Macron w ubiegłym roku bronił prawa tygodnika „Charlie Hebdo” do publikowania karykatur Mahometa, co muzułmanie uważają za bluźnierstwo.

źródło:

Zobacz więcej