RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Drewniany samolot rozbił się na polu. Wszyscy podróżni zginęli

Robin DR400 to lekki, drewniany czteromiejscowy samolot szkoleniowy i turystyczny (fot. Shutterstock; TT)
Robin DR400 to lekki, drewniany czteromiejscowy samolot szkoleniowy i turystyczny (fot. Shutterstock; TT)

W okolicy Paryża na polu rozbił się niewielki drewniany samolot turystyczno-szkoleniowy z czterema osobami na pokładzie. Nikt nie przeżył. Z relacji świadka wynika, że maszyna przed tragedią leciała na bardzo niskim pułapie.

Boeing w ogniu. Samolot sypał się w locie, a pasażer nagrywał płonący silnik [WIDEO]

Do mrożącej krew w żyłach awarii doszło w trakcie lotu samolotu linii United Airlines z Denver do Honolulu. W sobotę w boeingu 777 zapalił się...

zobacz więcej

Samolot typu Robin DR400, to drewniana sportowa czteroosobowa maszyna. Została znaleziona ok. godziny 14. na polu w odległości 50 m od szosy. Żandarmeria wszczęła śledztwo, mające ustalić przyczynę katastrofy.

Według pierwszych informacji, przekazanych agencji AFP przez lotnisko Lognes-Emerainville, „był to lot szkoleniowy”. Do wypadku doszło około 20 km od pasów startowych lotniska Roissy, na północ od Paryża.

„Leciał o wiele niżej niż inne samoloty”


Biuro Badań i Analiz Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego (BEA) poinformowało AFP, że wszczęło dochodzenie. Na miejsce wypadku udała się sekcja śledcza żandarmerii oraz prokurator. Ingrid, mieszkająca na skraju pola, na którym rozbił się samolot, była na swoim tarasie podczas katastrofy.

Aktywiści Greenpeace zaatakowali samolot [WIDEO]

Atak Greenpeace na samolot linii Air France. Eko-aktywiści wdarli się na lotnisko Charlesa de Gaulle'a w Paryżu i zieloną farbą zdewastowali...

zobacz więcej

– Usłyszałam hałas samolotu i spojrzałam w górę. Widziałem samolot turystyczny, ale on leciał o wiele niżej niż inne samoloty z Plessis-Belleville, w sąsiednim departamencie Oise, gdzie znajduje się lotnisko – powiedziała AFP.

Popularna maszyna Robin DR400


Lotnisko poinformowało, że rozbity samolot turystyczny jest „francuskiej produkcji i może latać na wysokości nie więcej niż 1500 stóp nad poziomem morza, czyli 500 m”.

Robin DR400 ma około 7 m długości. Jest to lekki czteromiejscowy samolot, bardzo popularny we francuskich aeroklubach. Jest produkowany przez francuskiego producenta Robin Aircraft. Pierwsze maszyny tego typu zostały wprowadzone do eksploatacji w 1972 roku. Służą zarówno do szkolenia, jak i do podróży.

Zobacz także: „Wstrząśnięci, ale nietknięci”. Samolot drużyny NBA ociekał krwią [WIDEO]

źródło:

Zobacz więcej