RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Zmarł wieloletni dziennikarz, publicysta i pisarz Stefan Bratkowski

Stefan Bratkowski miał 86 lat (fot. PAP/Leszek Szymański)
Stefan Bratkowski miał 86 lat (fot. PAP/Leszek Szymański)

Stefan Bratkowski nie żyje. O śmierci znanego dziennikarza, pisarza, a także prawnika poinformował w niedzielę Borys Budka, szef PO. Informację przekazują także inni politycy oraz dziennikarze. Bratkowski miał 86 lat, przez dekadę był prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Zmarł Marek Lesiński, wieloletni dziennikarz Radia Gdańsk

W wieku 57 lat w szpitalu zmarł dziennikarz Radia Gdańsk Marek Lesiński. O śmierci redakcyjnego kolego w niedzielę poinformowała rozgłośnia. Był...

zobacz więcej

Stefan Tadeusz Aleksander Bratkowski urodził się 22 listopada 1934 r. we Wrocławiu. Był prawnikiem, dziennikarzem, publicystą i pisarzem.

Stefan Bratkowski – życie i kariera


W latach 1980-1990 był prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a w latach 1991-1992 prezesem Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”. Pełnił także funkcje przewodniczącego Rady Programowej Stowarzyszenia Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

W sierpniu 2011 r., w 31. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, prezydent Bronisław Komorowski uhonorował Stefana Bratkowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

„Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Stefan Bratkowski. Dla wielu wzór dziennikarstwa. Pogodny człowiek z wyjątkowym piórem” – napisał szef PO na Twitterze w niedzielę po południu. Zobacz także: Nie żyje Krzysztof Liedel, ekspert ds. zwalczania terroryzmu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej