RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mężczyzna uderzył kobietę w sklepie. Poszło o brak maseczki?

Do zdarzenia doszło w markecie w Lesznie (fot. Twitter/tomasz.golonko)
Do zdarzenia doszło w markecie w Lesznie (fot. Twitter/tomasz.golonko)

W kolejce do kasy w markecie Kaufland w Lesznie doszło do bójki. Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać mężczyznę, który w pewnym momencie uderza w twarz stojącą obok niego kobietę. Zdaniem części internautów oraz portalu internetowego dziennika „Super Express”, powodem agresywnego zachowania napastnika mogło być zwrócenie mu, że nie ma założonej maseczki.

Bójka na demonstracji w Warszawie [WIDEO]

Mimo kolejnego rekordu zakażeń koronawirusem, w Warszawie i wielu innych miastach odbywają się demonstracje zwolenników aborcji. W stolicy dochodzi...

zobacz więcej

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, asp. szt. Monika Żymełka przekazała portalowi tvp.info, że do zdarzenia doszło 9 kwietnia popołudniu. – Zostaliśmy poinformowani przez klientkę sklepu, że została uderzona przez mężczyznę stojącego przy kasie. Wcześniej – prawdopodobnie – doszło między nimi do nieporozumienia i wymiany zdań – poinformowała nasza rozmówczyni.

Policjanci wylegitymowali na miejscu uczestników zdarzenia. Asp. szt. Żymełka przekazała, że zabezpieczono zapisy z monitoringu sklepu oraz przesłuchano zawiadamiającą.

– Ze względu na bulwersujące zachowanie tego mężczyzny akta tej sprawy zostały przedłożone prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Lesznie celem rozważenia ścigania tej osoby z urzędu – powiedziała oficer prasowa KMP w Lesznie.

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał na Twitterze, że ustalono już personalia agresywnego mężczyzny. „W uzgodnieniu z Prokuraturą wszczynamy sprawę z urzędu. Sprawca będzie rozliczony za czyny, których się dopuścił” – podkreślił policjant.

Czytaj także: Bójka na rondzie. Chuligan z Antify z młotkiem w ręku

źródło:
Zobacz więcej