RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Gdyby nie restrykcje, zmarłoby 50 tys. osób więcej”. Norbert Maliszewski o zakażeniach

Od początku epidemii zakaziło się koronawirusem 2 mln 688 tys. (fot. Omar Marques/Getty Images)
Od początku epidemii zakaziło się koronawirusem 2 mln 688 tys. (fot. Omar Marques/Getty Images)

Spadki zakażeń są zgodne z prognozą ICM UW, przygotowaną przy założeniu wprowadzenia zasad bezpieczeństwa – poinformował w niedzielę szef Centrum Analiz Strategicznych, podsekretarz stanu w KPRM Norbert Maliszewski. Według tych prognoz, gdyby nie restrykcje, zmarłoby 50 tys. osób więcej – dodał.

Koronawirus. Najnowsze dane o stanie epidemii w Polsce

Koronawirus w Polsce. W niedzielę 18 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 153 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych...

zobacz więcej

„Spadki zakażeń są zgodne z prognozą ICM UW, przygotowaną przy założeniu wprowadzenia zasad bezpieczeństwa (20 i 27 marca). Według tych prognoz, gdyby nie trudne społecznie restrykcje, byłoby dodatkowo 1 milion zakażeń i zmarłoby 50 tys. osób więcej” – napisał w niedzielę na Twitterze Maliszewski.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 12 tys. 153 kolejnych osób; zmarło 207 chorych z COVID-19. Od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 2 mln 688 tys. 025 osób, z których 62 tys. 32 zmarły.

Model Epidemiologiczny


To, jak rozwijać się może epidemia COVID-19 w Polsce, prognozuje Model Epidemiologiczny przygotowywany przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Na stronie https://covid-19.icm.edu.pl/ dostępne są m.in. wyniki symulacji modelu epidemiologicznego, który opisuje rozwój epidemii COVID-19 w Polsce i umożliwia przewidywanie potencjalnych ścieżek dalszego jej rozwoju, jak też badanie różnych scenariuszy i efektów kolejnych restrykcji.

źródło:
Zobacz więcej