RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarł kapelan małopolskiej policji. Miał 43 lata

Paweł Mielecki był kapelanem Małopolskiej Policji (fot. Policja)
Paweł Mielecki był kapelanem Małopolskiej Policji (fot. Policja)

Ksiądz Paweł Mielecki, kapelan Małopolskiej Policji i wikariusz parafii bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie nie żyje. Krakowska kuria poinformowała, że zmarł nagle, a przyczyną śmierci nie był COVID-19.

Nie żyje ksiądz pobity przed kościołem w Paradyżu. Nie odzyskał przytomności

Zmarł proboszcz parafii w Wielkiej Woli-Paradyżu ks. prał. Adam Myszkowski – poinformowała diecezja radomska. Duchowny został na początku marca...

zobacz więcej

Ks. dr Paweł Mielecki urodził się 16 października 1978 r. w Oświęcimiu. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2007 r. z rąk kard. Stanisława Dziwisza.

Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu, św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach, św. Kazimierza w Krakowie oraz bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie. Od 2018 r. pełnił funkcję kapelana Małopolskiej Policji.

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie był mocno zaangażowany w prace komitetu organizacyjnego. Posługując w Sekcji Pastoralnej, odpowiadał za przygotowanie młodzieży archidiecezji krakowskiej do tego święta.

Krakowska kuria przekazała, że ks. Mielecki zmarł nagle, a przyczyną śmierci nie był Covid-19. CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje aktorka znana z „Plebanii”, „Janosika” i „13 posterunku”

źródło:
Zobacz więcej