RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czy ugrupowanie Hołowni zastąpi PO? Są wyniki sondażu

Lider PO Borys Budka (L) może spoglądać z niepokojem na ugrupowanie Szymona Hołowni (P) (fot. PAP/Mateusz Marek, Paweł Supernak)
Lider PO Borys Budka (L) może spoglądać z niepokojem na ugrupowanie Szymona Hołowni (P) (fot. PAP/Mateusz Marek, Paweł Supernak)

Mniej więcej tyle samo respondentów uważa, że Polska 2050 Szymona Hołowni zastąpi Platformę Obywatelską na scenie politycznej, ile jest przeciwnego zdania – wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Konwencja Porozumienia. Co zapowiedział Jarosław Gowin?

Polska centroprawica musi zostać wymyślona od nowa – ogłosił wicepremier i szef Porozumienia Jarosław Gowin. Formacja wchodząca w skład...

zobacz więcej

Portal wPolityce.pl przypomina, że w niedawnym badaniu pracowni Social Changes na ugrupowanie Hołowni chciało głosować 24 proc. badanych, a na partię Borysa Budki 18 proc.

„W najnowszym badaniu na zlecenie portalu wPolityce.pl pracownia Social Changes zapytała Polaków: Jak Pani/Panu się wydaje – czy partia Szymona Hołowni Polska 2050 zastąpi na trwałe Platformę Obywatelską w roli kluczowej siły politycznej w Polsce?” – informuje wPolityce.pl.

Na tak zadane pytanie twierdząco odpowiedziało 32 proc. badanych. Przeciwnego zdania było 34 proc. - zaznacza portal.

„Najbardziej wierzą w swoją partię wyborcy Hołowni - 69 proc. z nich wierzy, że Polska 2050 stanie się główną siła opozycyjną” – pisze wPolityce.pl. Wyborcy Koalicji Obywatelskiej w większości (60 proc.) sądzą, że ich partia obroni swoją pozycję. Wyborcy Zjednoczonej Prawicy są podzieleni.

„W sumie można uznać, że mecz jeszcze nie został rozstrzygnięty, choć to Platforma Obywatelska nerwowo zerka na zegar” – komentuje portal.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków (1069 osób) w dniach od 9 do 12 kwietnia 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Duże zmiany poparcia na podium. Kto wygrałby wybory parlamentarne?

źródło:
Zobacz więcej