RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Co z powrotem do szkół? Wiceminister edukacji mówi o scenariuszach

Do kiedy potrwa nauka zdalna? (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Do kiedy potrwa nauka zdalna? (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Jeśli tendencja spadku liczby zachorowań i hospitalizacji w związku z COVID-19 będzie się utrzymywać, uczniowie wrócą do szkół – mówi wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Od poniedziałku otwarte będą żłobki i przedszkola. Co z klasami I-III i starszymi rocznikami? Wiceszef resortu podaje terminy. Jest już dostępne nowe rozporządzenie ministra Przemysława Czarnka o nauczaniu zdalnym i edukacji stacjonarnej.

Kolejne decyzje ws. szkół i starszych roczników. Czarnek wskazał termin

Jeśli malejąca tendencja zakażeń się utrzyma, to część uczniów wróci do szkół jeszcze w kwietniu – podkreśla minister edukacji i nauki Przemysław...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od poniedziałku 19 kwietnia zostaje przywrócona m.in. stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Nowe rozporządzenie Przemysława Czarnka


W czwartek w Dzienniku ustaw opublikowano rozporządzenie szefa MEiN, zgodnie z którym także od 19 kwietnia będzie możliwość prowadzenia zajęć sportowych realizowanych na podstawie programów szkolenia sportowego w miejscu ich prowadzenia lub zdalnie – wyłącznie w zakresie, w jakim z programu szkolenia sportowego wynika możliwość ich realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik.

W pozostałych szkołach i placówkach zostały przedłużone dotychczasowe obostrzenia w funkcjonowaniu – tymczasowo do 25 kwietnia 2021 roku.

Nauka zdalna i stacjonarna. Powrót do szkół w kwietniu?


W sobotę wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski mówił w Polskim Radiu 24, że szkoły będą otwarte najszybciej, jak tylko będzie to możliwe i bezpieczne.

PAN do likwidacji? Jasna deklaracja ministra Czarnka

Bardzo szanuję prof. Duszyńskiego, ale nie wiem, na jakiej podstawie wyciąga wnioski, jakoby Polska Akademia Nauk była zagrożona. To bzdura – mówi...

zobacz więcej

– Jeżeli ta tendencja spadku zachorowań epidemicznych się utrzyma, to mamy nadzieję, że w końcu kwietnia wrócą klasy 1-3, a w następnych tygodniach – kolejne roczniki. My zdajemy sobie sprawę, że nauczanie na odległość ma swoje ograniczenia i mankamenty. Stąd chcemy jak najszybciej wrócić do nauczania stacjonarnego – mówił Dariusz Piontkowski.

Dodatkowe zajęcia dla uczniów


Dla uczniów wracających do miesiącach przerwy do szkół, ministerstwo edukacji i nauki uruchomi programy osłabiające negatywne skutki zdalnego nauczania. To dodatkowe zajęcia sportowe, dodatkowe zajęcia wspomagające z przedmiotów obowiązkowych, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne i program profilaktyki wad wzroku.

W piątek o szczegółach propozycji MEiN mówił szef resortu Przemysław Czarnek.

Zobacz także: Powrót do szkół. Minister Czarnek wskazuje terminy

źródło:
Zobacz więcej