RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar XVI-wiecznego kościoła we Francji

Strażacy uratowali jedynie terakotową statuetkę z XV wieku i kilka płócien (fot. Pierre Suu/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Strażacy uratowali jedynie terakotową statuetkę z XV wieku i kilka płócien (fot. Pierre Suu/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Spłonął XVI-wieczny kościół Saint-Aubin w Romilly-la-Puthenaye we Francji – informuje valeursactuelles.com.  Do pożaru świątyni, doszło w sobotę we wczesnych godzinach porannych. Szkody szacuje się na 1 milion euro.

Prokuratura podała wstępne wyniki śledztwa ws. pożaru katedry Notre-Dame

Źle ugaszony papieros lub awaria instalacji elektrycznej – to najbardziej prawdopodobne przyczyny kwietniowego pożaru paryskiej katedry Notre-Dame...

zobacz więcej

Miejscowe media poinformowały, że rama i dzwonnica zawaliły się strawione przez pożar, który szybko rozprzestrzenił się na drewnianą konstrukcję kościoła.  „Spalił się bezcenny ołtarz. To katastrofa”  – powiedział burmistrz Romilly-la-Puthenaye Jean-Bernard Juin. 

Strażacy uratowali niewiele


 Strażakom udało się uratować jedynie terakotową statuetkę z XV wieku i kilka płócien, które znajdowały się w zakrystii – napisano.

Szkody szacuje się na 1 milion euro.

Zobacz także: Plan odbudowy Notre Dame    

źródło:
Zobacz więcej