RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kary za brak maseczki. Policja podała dane z ostatniej doby

Codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest  ok. 20 tys. policjantów (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka podał dane dotyczące kar za nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką. Jak powiedział, ostatniej doby policjanci nałożyli z tego powodu. 4 666 mandatów.

Zabrał ze sobą narkotyki, a o maseczce zapomniał. Zwrócił uwagę policji

Brak maseczki ochronnej był powodem interwencji policjantów w Jaworze (Dolnośląskie), którzy zatrzymali 21-letniego mężczyznę. Jak się później...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Rzecznik KGP powiedział też, że policjanci skierowali 491 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 276 zostało przez nich pouczonych. Jak poinformował, od początku działań funkjonariusze przeprowadzili ponad 3,8 mln kontroli związanych z przestrzeganiem nakazów, zakazów i ograniczeń – zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.

– Po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad 467 tys. mandatów, skierowano ponad 66 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz ponad 287 tys. osób pouczono – podkreślił inspektor Ciarka.

Obostrzenia – kontrole w autobusach, restauracjach i hotelach


– Ostatniej doby skontrolowano 3 tys. 556 środków transportu publicznego sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono 12 tys. 113 obiektów handlowych oraz 163 miejsca organizacji wesel i 29 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki – wyliczył rzecznik KGP.

Poinformował również, że w piątek policjanci skontrolowali 489 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1 130 restauracji i 193 kluby fitness i siłownie. Przypomniał, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

Kontrole osób na kwarantannie


– Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę, wczoraj sprawdzono aż 509 tys. 818 osób, a od początku działań to już ponad 67 mln takich sprawdzeń – podał insp. Ciarka.

Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego – dodał.

Czytaj także: Kiedy zdejmiemy maseczki? Minister zdrowia odpowiada internautce

źródło:

Zobacz więcej