RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wrocław: Odnaleziono zaginioną ośmiolatkę

W akcji poszukiwawczej brała udział policja wraz z psami tropiącymi (fot. Shutterstock/DarSzach)
W akcji poszukiwawczej brała udział policja wraz z psami tropiącymi (fot. Shutterstock/DarSzach)

Zakończyły się poszukiwania zaginionej 8-letniej Małgosi z podwrocławskiego Kiełczowa, która zaginęła w piątkowe popołudnie. Dziewczynka cała i zdrowa wróciła do rodzinnego domu.

Pojechała na pogrzeb matki w Polsce, grozi jej deportacja. Dramat Polki w Norwegii

23-letnia Polka mieszkająca na stałe w Norwegii ma zostać deportowana z tego kraju, ponieważ wyjechała na kilka dni do Krakowa na pogrzeb matki. W...

zobacz więcej

ośmiolatka wyszła sama z domu w piątek, między godziną 15:00 a 17:00. Rodzice poprzez kilka godzin próbowali sami znaleźć dziecko. Kiedy nie przyniosło to rezultatów, zawiadomili policję.

– Natychmiast przystąpiliśmy do poszukiwań, ogłoszono alarm dla jednostki terenowej, ściągnięto dodatkowych policjantów do pracy. Wszyscy funkcjonariusze z Wrocławia i powiatu wrocławskiego zostali poinformowani o zaginięcia dziecka – mówił w sobotę rano rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak.

Psy tropiące w akcji


Poszukiwania były prowadzone przez całą noc i kontynuowane rano. W akcji poszukiwawczej brali udział policjanci z psami tropiącymi, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy. Łącznie przeszukano kilkanaście hektarów terenu w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. Jak poinformował rzecznik wrocławskiej policji, dziewczynka odnalazła się i jest już w rodzinnym domu w Kiełczowie. – Jedna z mieszkanek, uprawiających poranny jogging, zauważyła dziewczynkę i zaopiekowała się nią. Poprosiła jednego z kierowców i razem podwieźli 8-latkę do miejsca jej zamieszkania, bo oboje wiedzieli, że dziecko jest poszukiwane – powiedział. Dodał, że okoliczności zaginięcia dziewczynki są obecnie wyjaśniane przez policjantów.

Przeczytaj także: 2-latek wpadł do szamba w Lubuskiem. Trwa walka o jego życie

źródło:

Zobacz więcej