RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rowerem do nowej pracy w ratuszu. Na kapciu i z suchą fryzurą w deszcz?

Wiceprezydent Agata Wojda przyjechała do pracy rowerem z nienapompowanym kołem (fot. PAP/Piotr Polak; Facebook/Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc)
Wiceprezydent Agata Wojda przyjechała do pracy rowerem z nienapompowanym kołem (fot. PAP/Piotr Polak; Facebook/Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc)

Dobrze wypaść pierwszego dnia nowej pracy to wręcz obowiązek. Czwartek był właśnie takim dniem dla Agaty Wojdy, mianowanej przez prezydenta Kielc Bogdana Wentę na drugiego zastępcę. Do pracy w ratuszu dotychczasowa przewodnicząca KO w radzie miasta postanowiła dotrzeć rowerem. Internauci wypatrzyli na zdjęciach, że musiała przyjechać na „kapciu” – w tylnym kole brakowało powietrza. „Nawet fryzura suchutka jak na deszczowy poranek” – komentuje satyryczny facebookowy profil „Scyzoryk się otwiera”.

Ustawka z TVN24? „Dziwne” pytania do Trzaskowskiego [WIDEO]

Czy zgadza się pan z coraz powszechniej wygłaszanymi opiniami, że władzy wolno więcej niż obywatelom? Jak panu prowadzi się te aktywności wyborcze,...

zobacz więcej

Prezydent Kielc Bogdan Wenta w czasie czwartkowej konferencji prasowej podziękował doczasowym, odwołanym dzień wcześniej zastępcom Marcinowi Różyckiemu i Arkadiuszowi Kubcowi „za wysiłek, trud i pracę na rzecz mieszkańców Kielc”.

Kim jest wiceprezydent Agata Wojda?


Agata Wojda, dotychczasowa przewodnicząca klubu KO w kieleckiej radzie miasta dziękowała za „niezwykłą propozycję” objęcia funkcji wiceprezydenta miasta Kielce. – Jestem przekonana, że nadal Koalicja Obywatelska będzie zrównoważoną i konstruktywną siłą w radzie miasta. Propozycja, którą otrzymałam, jest ogromnym zaszczytem – mówiła.

Zaznaczyła, że gospodarka komunalna, ochrona środowiska, komunikacja publiczna – to obszary działalności miasta, którymi zajmowała się od wielu lat jako radna (pełniła funkcję od 2010 roku). Funkcję trzeciego zastępcy prezydenta obejmie Marcin Chłodnicki, radny Lewicy.

Rowerowa ustawka w Kielcach?

Weganka w skórzanym pasku. Kuriozalne tłumaczenia Sylwii Spurek

Europosłanka Wiosny Sylwia Spurek napisała na Twitterze, że „w obecnej kadencji Sejmu i Senatu będzie tylko o 1 proc. kobiet więcej niż w...

zobacz więcej

Ekologiczny środek transportu nowej wiceprezydent, na którym pozowała na kieleckim Rynku, wzbudził jednak pewne zastrzeżenia.

„Dociekliwi Czytelnicy natychmiast zauważyli, że tylne koło było całkowicie prawie pozbawione powietrza. A przecież Pani Agata musiała pokonywać setki nierówności, kostkę brukową, krawężniki i inne dziury w naszych drogach. No chyba, że rower parkowała w pobliskiej siedzibie PO, a to tylko zagrywka piarowa w tę piękną, rowerową pogodę” – komentuje uszczypliwie strona „Scyzoryk się otwiera – satyryczna strona Kielc”.

„Nawet fryzura suchutka jak na deszczowy poranek. Przy okazji gratulujemy fotografowi z PO, który zupełnie przypadkowo pojawił się pod UM, przechodził bowiem akurat z tragarzami” – dodano, udostępniając zdjęcia Wojdy. Strona zaoferowała także pomoc w „dopompowaniu kółka”, a w razie „kapcia” – dowiezienie do wulkanizatora.


„Pół Kielc martwiło się o mojego kapcia”


Za pomoc wiceprezydent Kielc podziękowała, odpowiadając w mediach społecznościowych.

„Wiem, że dziś pół Kielc martwiło się o mojego kapcia i powrót do domu na rowerze. Spieszę uspokoić, że miły pan z serwisu rowerowego szybciutko opanował sytuację, za co jestem mu bardzo wdzięczna. Dziękuję Scyzoryk się otwiera za czujność. Znowu w trasie” – napisała Agata Wojda.


Zobacz także: Pokazówka sekretarza transportu Bidena. „Przyjechał” do pracy rowerem [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej