RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosja zapowiada wydalenie pięciu polskich dyplomatów

Rosja wydali 5 polskich dyplomatów. Poinformowało o tym tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wcześniej szef resortu Siergiej Ławrow zapowiedział, że Rosja wydali 10 amerykańskich dyplomatów. To odpowiedź Moskwy na decyzję Waszyngtonu, który ogłosił 10 rosyjskich dyplomatów osobami niepożądanymi na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kuriozalny zarzut. Rosja wydaliła polskiego dyplomatę i dwóch unijnych [WIDEO]

Rosja wydaliła trzech europejskich dyplomatów, z Polski, Niemiec i Szwecji. Decyzję tę rosyjskie MSZ podjęło w dniu, gdy z wizytą w Moskwie...

zobacz więcej

Siergiej Ławrow poinformował, że w czwartek otrzymał od strony amerykańskiej listę, na której znajdują się nazwiska dziesięciu dyplomatów rosyjskich pracujących w Stanach Zjednoczonych. Minister dodał, że dokument zawierał prośbę, aby wskazane osoby opuściły terytorium USA. „Odpowiemy tym samym” – oświadczył Siergiej Ławrow i zapowiedział, że lista z konkretnymi nazwiskami zostanie przekazana amerykańskiemu ambasadorowi w Moskwie.

W piątek Stany Zjednoczone, oprócz wydalenia rosyjskich dyplomatów, ogłosiły sankcje wobec 16 Rosjan, 16 rosyjskich organizacji i zakazały amerykańskim firmom kupowania na rynku pierwotnym rosyjskich obligacji.

Zobacz także: Rosja wyrzuca estońskiego dyplomatę


źródło:

Zobacz więcej