RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pacjent uciekł ze szpitala. Po drodze siał zniszczenie

31-letni pacjent uciekł ze szpitala (fot. Shutterstock)
31-letni pacjent uciekł ze szpitala (fot. Shutterstock)

Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał 31-latek, który w ostatnim czasie trafił do szpitala we Wrześni (Wielkopolskie). Mężczyzna uciekł z lecznicy, został odnaleziony przez policjantów i odwieziony ze szpitala; podczas ucieczki rozbił m.in. drzwi do apteki.

Mieli znęcać się nad 45-latkiem. Czy przyczynili się do jego śmierci?

Policjanci zatrzymali parę z Tarnowa podejrzaną o znęcanie i pobicie 45-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna zmarł. Zarzuty mogą ulec...

zobacz więcej

Oficer prasowy wrzesińskiej policji sierż. sztab. Adam Wojciński poinformował w piątek, że 31-letni pacjent miejscowego szpitala w środku nocy, bez poinformowania lekarza dyżurującego, oddalił się z lecznicy.

– O tej sytuacji zostali powiadomienipolicjanci, którzy odnaleźli 31-latka. Z mieszkańcem gminy Września funkcjonariusze wrócili do szpitala celem przekazania go z powrotem w ręce personelu medycznego. Lekarz dyżurujący przekazał wówczas policjantom, że 31-latek w swoim napadzie niekontrolowanej agresji uszkodził drzwi wewnętrzne od sali, w której został umieszczony – podał Wojciński.

W trakcie trwania interwencji, z policjantami skontaktował się oficer dyżurny, który poinformował, że w okolicy, w której znaleźli pacjenta, zostały uszkodzone drzwi wejściowe do apteki oraz reklama świetlna.

– Mieszkaniec gminy Września potwierdził, że on to zrobił. Stwierdził, że go to wszystko bardzo mocno denerwowało. Szybka reakcja policjantów przyczyniła się do uniemożliwienia 31-latkowi dokonywania kolejnych zniszczeń – poinformował oficer prasowy policji we Wrześni.

Mężczyźnie zostały postawione trzy zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: 26-latek zaatakował znajomego piłą spalinową

 

źródło:

Zobacz więcej