RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Przywódca i świetny mówca” szuka pracy. Ile Wałęsa chce dostać za godzinę?

Lech Wałęsa szuka pracy w internecie (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Lech Wałęsa szuka pracy w internecie (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

O problemach finansowych Lech Wałęsa mówi nieprzerwanie od początku epidemii koronawirusa, która odebrała mu możliwość zagranicznych wyjazdów. „Bankrutuję” – mówił w wywiadach. Teraz postanowił przełamać złą passę i zamieścił ogłoszenie na portalu flexi.pl. Były prezydent szuka pracy. Co stanowi oferta i jakie są stawki? Kwoty mogą szokować.

6 tys. emerytury to za mało dla Wałęsy. „Będę pod kościołem zbierał pieniądze”

6 tys. zł emerytury nie starcza Lechowi Wałęsie na życie – donosi „Super Express”. Były prezydent postanowił więc poszukać dodatkowej pracy. –...

zobacz więcej

Portal flexi.pl, na którym znalazło się ogłoszenie, pozycjonuje się jako „przestrzeń dla osób po 50. roku życia, które chcą być aktywne”. 77-letni były prezydent uznał najwyraźniej, że to odpowiednie miejsce, by znaleźć sobie zajęcie i podreperować rodzinny budżet.

Ogłoszenie Lecha Wałęsy o pracę


Lech Wałęsa reklamuje się jako „doświadczony przywódca i świetny mówca”.

„Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990-1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy” – czytamy w ogłoszeniu.

Wałęsa podkreśla, że chce „dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem”. „Mimo, że mam emeryturę prezydencką, ale też czuję, że chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w budowaniu dobrego imienia Polski w świecie. Spotykałem się z przywódcami państw, z królami, z Papieżem, chętnie przekażę doświadczenia i wiedzę w polskich firmach, wezmę udział w ich promocji na świecie, by budować realną wartość polskiej gospodarki” – napisał Wałęsa.

„Cena do ustalenia”


W ogłoszeniu były prezydent podał swoje oczekiwania finansowe: 1-2 godzinne spotkanie z byłym przywódcą „Solidarności” to koszt minimum 20 tys. złotych. Wałęsa zaznaczył jednak, że „cena jest do ustalenia”. Jak opisywaliśmy na portalu tvp.info, w marcu ubiegłego roku były prezydent przyznał w rozmowie z „Super Expressem”, że w związku z pandemią koronawirusa jego sytuacja finansowa jest ciężka.

Ile wynosi emerytura byłego prezydenta?


„Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA, w inne miejsca, i to mi wszystko padło niestety... I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy” – powiedział były prezydent. Zaznaczył wówczas, że „musi zarobić na utrzymanie siebie i żony”. „Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież” – dodawał Wałęsa.

Zobacz także: Wałęsa przerwał nagranie, potem szybko je usunął. Wiadomo, dlaczego [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej