RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uwaga na fałszywego Netflixa. Aplikacja wyłudza nasze dane

Fałszywa aplikacja w sklepie Google przypomina Netflixa (fot. Shutterstock)
Fałszywa aplikacja w sklepie Google przypomina Netflixa (fot. Shutterstock)

Uwaga na fałszywą aplikację, która swym wyglądem przypomina bardzo platformę Netflix. Wiele osób dało się już na nią nabrać, bo proponuje ona aż 2-miesięczny okres próbny. Tak naprawdę aplikacja ta ułatwia przestępcom dostęp chociażby do naszej korespondencji w komunikatorze WhatsApp.

Dostałeś SMS, że służby celne zatrzymały twoją paczkę? Nie klikaj w link

Uwaga na SMS-y o treści: „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”. To nowa próba oszustwa i kradzieży. Wiadomości zawierają link,...

zobacz więcej

Fałszywa aplikacja pojawiła się w ostatnim czasie w sklepie Google. Nazywa się FlixOnline i swym wyglądem przypomina popularną platformę Netflix. Proponuje ona nowym klientom aż dwa miesiące bezpłatnego okresu próbnego. W tym czasie użytkownicy mają mieć całkowicie darmowy dostęp do całej bazy filmów i seriali.

Podczas instalacji fałszywego Netflixa, wymagana jest od użytkownika zgoda na dostęp, a także nadanie specjalnych uprawnień, które ułatwiają przestępcom dostęp chociażby do korespondencji w komunikatorze WhatsApp. Przez to oszuści mogą uzyskać dostęp do konta i rozsyłać wszystkim linki do fałszywego programu.

Co więcej, oszuści prowadzą też kampanię phishingową. Może ona doprowadzić do utraty kluczowych danych osobowych. Z tego powodu każda osoba, która zainstalowała tą fałszywą aplikację, powinna ją natychmiast odinstalować.

Czytaj także: Wypadki z winy użytkowników smartfonów. Google testuje nową funkcję

 

źródło:
Zobacz więcej