RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wpadła „La Senora”. Jej gang miał przeszmuglować do USA ponad 3,5 tony kokainy

„La Senora” wpadła po kontroli dokumentów swojego męża (fot. Oscar Gonzalez/NurPhoto via Getty Images; TT)
„La Senora” wpadła po kontroli dokumentów swojego męża (fot. Oscar Gonzalez/NurPhoto via Getty Images; TT)

Hiszpańska policja zatrzymała jedną z najbardziej poszukiwanych na świecie kobiet narkobiznesu. „La Senora” wpadła po kontroli dokumentów swojego męża na lotnisku El Prat w Barcelonie.

Egipsko-polski gang oskarżony o handel narkotykami na Podhalu

Polsko-egipski gang handlarzy narkotyków rozbili funkcjonariusze CBŚP i prokuratorzy małopolskich „pezetów”. Na terenie Krakowa i okolic oraz na...

zobacz więcej

Zatrzymana wraz z mężem 47-letnia Carmen Mireya Alarcon Rivera od kilku lat była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości USA. Amerykańscy śledczy przypuszczali, że używająca pseudonimu „La Senora” kobieta mieszkała w jednym z państw Ameryki Południowej.

W komunikacie hiszpańska policja wyjaśniła, że aresztowana jest posiadaczką paszportu Ekwadoru i Hiszpanii. Była poszukiwana na podstawie międzynarodowego listu gończego za przynależność do organizacji przestępczej wyspecjalizowanej w przemycie narkotyków.

Według policji grupa zatrzymanej kobiety przerzucała latami pochodzącą z Kolumbii kokainę przez Ekwador do Meksyku, a następnie do USA. Łączna waga potwierdzonych ładunków skierowanych tam narkotyków przez grupę kierowaną przez „La Senora” przekracza 3,4 ton.

Przeczytaj też: Gang przemycał kokainę zaszytą w piersiach kobiet

Południowoamerykańskie kartele uruchomiły w Hiszpanii fabrykę kokainy

Hiszpańskie służby kontynuują ofensywę przeciwko przemytnikom i handlarzom kokainy. Tylko w marcu przejęły ponad 1,5 tony tego narkotyku. Policja...

zobacz więcej

Z informacji śledczych, na które powołuje się kataloński dziennik „La Vanguardia” wynika, że kobieta o pseudonimie „La Senora” wiodła od 2001 r. pozornie spokojne życie z rodziną na terenie barcelońskiego osiedla Vilapicina y La Torre Llobeta.

Kobieta mieszkała w Barcelonie, pracując dla jednej z lokalnych firm. Współpracowała jednocześnie z ekwadorską firmą zajmującą się oficjalnie handlem rybami. W rzeczywistości za pośrednictwem tej spółki kierowała wypełnione narkotykami łodzie z Ekwadoru do Meksyku. Część jednostek, którymi transportowano kokainę, należały do „La Senora”, a pozostałe były wynajmowane.

Przeczytaj też: Służby odkryły plantacje. Plony mogły dać gangsterom kilkanaście ton marihuany

źródło:

Zobacz więcej