RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mieli znęcać się nad 45-latkiem. Czy przyczynili się do jego śmierci?

Para znęcała się na 45-latkiem (fot. Shutterstock)
Para znęcała się na 45-latkiem (fot. Shutterstock)

Policjanci zatrzymali parę z Tarnowa podejrzaną o znęcanie i pobicie 45-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna zmarł. Zarzuty mogą ulec zmianie, bo sprawdzana jest możliwość przyczynienia się podejrzanych do śmierci ofiary.

Rodzice poszli na koncert. Niemowlę zmarło

Był maj 2018 roku, gdy Shaun i Heather Brotherton postanowili pójść na koncert Eda Sheerana. Dla młodych rodziców miał to być wyjątkowy wieczór –...

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, w ostatnich dniach marca policjanci otrzymali informację o odnalezieniu w jednym z mieszkań w Tarnowie ciała 45-latka. Kilka dni wcześniej w mieszkaniu tym odbywała się impreza alkoholowa, w której uczestniczył 31-letni mieszkaniec tego miasta wraz z 25-letnią partnerką. Oboje zostali zatrzymani i – decyzją sądu - tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Zebrany i zabezpieczony przez śledczych materiał dowodowy wskazywał, że para znęcała się na właścicielem mieszkania. Mężczyzna był wyszydzany, wyśmiewany, poniżany i obrażany. Był także szarpany, popychany i uderzany rękami po całym ciele. U ofiary odkryto liczne złamania oraz krwotoki wewnętrzne.

Napastnikom postawiono zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad mężczyzną oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Grozi im za to do 8 lat więzienia. 31-latek może otrzymać zwiększony wyrok o połowę, bo działał w warunkach recydywy.

– Zarzuty mogą ulec zmianie, badana jest bowiem możliwość przyczynienia się spowodowanych przez nich obrażeń ciała do śmierci 45-latka – zaznaczył rzecznik policji.

Czytaj także: Miał wielokrotnie zgwałcić własną matkę. 40-latek usłyszał zarzuty

źródło:

Zobacz więcej