RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zrezygnowali z AstraZeneki. Dramatyczna sytuacja na konferencji prasowej [WIDEO]

Natychmiast ruszyli na pomoc szefowej Duńskiej Agencji Leków (fot. You Tube/ michael moran)
Natychmiast ruszyli na pomoc szefowej Duńskiej Agencji Leków (fot. You Tube/ michael moran)

Najnowsze

Popularne

Szefowa Duńskiej Agencji Leków Tanja Erichsen zemdlała w trakcie konferencji prasowej na temat decyzji o rezygnacji ze stosowania szczepionki koncernu AstraZeneca przeciw COVID-19. W trakcie transmisji zarejestrowano, jak pada na podłogę, rozlewając wodę ze szklanki, którą trzymała w dłoni.

Ukłon w stronę Moskwy? Europoseł: Gest szefowej KE to nie tylko „dyplomatyczna gafa”

Od Kijowa po Brukselę – nie milkną echa dyplomatycznej i protokolarnej wpadki szefowej Komisji Europejskiej, która odrzuciła zaproszenie prezydenta...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W środę władze medyczne Danii jako pierwszego kraju na świecie ogłosiły, że zrezygnowały ze stosowania preparatu AstraZeneca. Jak podkreślono, podjęcie takiej decyzji jest możliwe dzięki dobrej sytuacji epidemicznej w kraju oraz dostępności innych szczepionek przeciw COVID-19.

Dania rezygnuje z AstraZeneki


– Podjęta przez nas decyzja nie oznacza, że nie zgadzamy się z Europejską Agencją Leków. Uważamy, że szczepionka AstraZeneki ma więcej zalet niż wad. Jednak biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w Danii, najlepiej jest zaprzestać stosowania tej szczepionki – oświadczyła na konferencji prasowej Tanja Erichsen z Duńskiej Agencji Leków.

Wtórował jej dyrektor Duńskiej Rady ds. Zdrowia Soeren Brostroem, który powiedział, że „w Danii dostępne są inne szczepionki, a epidemia jest pod kontrolą”.

Szefowa Duńskiej Agencji Leków zemdlała na konferencji


W pewnym momencie zgromadzeni na konferencji dziennikarze i Brostroem dosłownie zamarli, gdy Tanja Erichsen runęła z hukiem na ziemię. Szef Rady ds. Zdrowia natychmiast ruszył na pomoc kobiecie, unosząc w górę jej nogi, by poprawić krążenie. Ze wsparciem pospieszyło też dwóch innych uczestników briefingu.

Jak informuje BBC, Erichsen została zabrana do szpitala, gdzie poczuła się lepiej. Nie wiadomo jednak, jaka była przyczyna omdlenia ekspertki.


Zobacz także: Spotkanie na szczycie. Szefowa KE w szoku. Nagranie podbija sieć [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej