
Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła prawie dwukrotnie na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zbliżając się do najwyższego wskaźnika obserwowanego do tej pory podczas pandemii – powiadomił szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Ryzyko powstania zakrzepów krwi po zachorowaniu na COVID-19 jest ośmiokrotnie wyższe niż po podaniu szczepionki Oxford-AstraZeneca – wynika z...
zobacz więcej
– Zakażenia i zgony nadal rosną w niepokojącym tempie – ocenił szef Światowej Organizacji Zdrowia, koncentrując się na regionie zachodniego Pacyfiku.
Czytaj także: Ekspert: SARS-CoV-2 „przeskoczył” z nietoperzy na ludzi
Presja na producentów i walka o dotrzymywanie umów mają sens. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen poinformowała, że kolejne 50 milionów dawek...
zobacz więcej
Minister zdrowia Jelta Wong przyznał, że w jego kraju władze wciąż muszą mierzyć się z nakłanianiem ludności do noszenia masek, a także z tym, że ludzie nie wierzą w istnienie koronawirusa, co skomplikuje wdrażanie szczepień.
Przedstawiciele WHO poinformowali, że trzy zespoły ratownictwa medycznego przybyły do Papui Nowej Gwinei tym tygodniu z Australii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. – Sytuacja (w tym kraju) jest teraz bardzo trudna – ocenił dyrektor regionalny WHO dla zachodniego Pacyfiku Takeshi Kasai.
– Papua Nowa Gwinea jest doskonałym przykładem na to, dlaczego równość (w dostępie do) szczepionek jest tak ważna – wskazał Tedros. Dodał, że ten wyspiarski kraj na Pacyfiku polega na szczepionkach przekazanych przez Australię oraz od programu COVAX.
Do tej pory w ramach inicjatywy COVAX wysłano ok. 40 milionów szczepionek do ponad 100 krajów, czyli tyle, aby ochronić ok. 0,25 proc. ludności świata – informuje agencja AP.
Czytaj także: Amerykański wywiad o pandemii i Chinach. Ostrzega przed „globalną niestabilnością”