RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Karambol na Śląsku. Zginęła matka z niemowlęciem

Niemowlę i jego matka zginęli w wypadku na jednojezdniowym odcinku ekspresowej trasy S1. Do zderzenia pięciu pojazdów doszło między węzłami Lotnisko i Mierzęcice w woj. śląskim. Pięć osób odniosło obrażenia. Trasa została zablokowana.

Warszawa: Czołowe zderzenie na Białołęce. Sześć osób w szpitalu

– Na ulicy Płochocińskiej na Białołęce doszło do zderzenia czołowego busa marki Volkswagen z samochodem osobowym marki mercedes. W wyniku wypadku 6...

zobacz więcej

Jak poinformował rzecznik komendy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie kpt. Krystian Biesiadecki, w wypadku brały udział dwie ciężarówki z naczepami, dwa samochody osobowe i jeden dostawczy; jeden z samochodów ciągnął przyczepę kempingową.

Strażak przekazał, że wskutek wypadku zginęło około roczne dziecko. Poszkodowanych było łącznie sześć osób, wśród nich rodzice dziecka.

Reanimacja matki


Matka była po wypadku przez ponad godzinę reanimowana, jednak nie udało się jej uratować. Jak przekazał p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie st. sierż. Marcin Szopa, ze wstępnych dotąd ustaleń wynika, że na przeciwległy pas ruchu, oddzielony w tym miejscu jedynie linią poziomą, zjechał kierujący osobowym fordem galaxy z przyczepą kempingową, w którym podróżowała rodzina z dwojgiem dzieci. Wcześniej drogówka przypuszczała, że przyczyną wypadku, było zjechanie na przeciwległy pas ruchu przez kierowcę busa.

Tragiczny wypadek pod Olsztynem. Dwie osoby zginęły w wypadku

Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 16 na wysokości wsi Kaplityny między Olsztynem a Barczewem – poinformowała Generalna Dyrekcja...

zobacz więcej

Po wypadku, do którego doszło przed 7 rano, drogę odblokowano dopiero ok. 18.

W tej chwili wzdłuż zablokowanego odcinka S1 trwa od 2019 r. budowa drugiej jezdni drogi ekspresowej. Pierwsza jezdnia tego liczącego ok. 9,7 km odcinka została otwarta jesienią 2006 r.

Ruch odbywa się tam w obu kierunkach; co pewien czas dochodzi do poważnych wypadków.

‼️ Uwaga Kierowcy ‼️ #Wypadek drogowy #S1- #Mierzęcice #Będzin Zderzenie kilku pojazdów. Niestety w wypadku zginęła...

Opublikowany przez Policja Śląska Czwartek, 15 kwietnia 2021


źródło:
Zobacz więcej