RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dostałeś SMS, że służby celne zatrzymały twoją paczkę? Nie klikaj w link

Kliknięcie w link z SMS-a oznacza pobranie złośliwej aplikacji (fot. Edward Berthelot/Getty Images)
Kliknięcie w link z SMS-a oznacza pobranie złośliwej aplikacji (fot. Edward Berthelot/Getty Images)

Uwaga na SMS-y o treści: „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”. To nowa próba oszustwa i kradzieży. Wiadomości zawierają link, którego kliknięcie powoduje pobranie złośliwej aplikacji.

Wypadki z winy użytkowników smartfonów. Google testuje nową funkcję

Heads Up to nowa funkcja Google zaprojektowana dla tych, którzy nawet na przejściu dla pieszych nie potrafią oderwać wzroku od swojego telefonu....

zobacz więcej

Użytkownicy smartfonów coraz częściej informują o SMS-ach, które zawierają informację o paczce rzekomo zatrzymanej przez służby celne. Jak zwraca uwagę serwis Niebezpiecznik.pl, każda taka wiadomość zawiera dodatkowo link, prowadzący do odpowiednio spreparowanej strony internetowej, która tak naprawdę jest fałszywą wersją strony kurierskiej.

Kliknięcie w link pobiera złośliwą aplikację na Androida, której celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary. Jeśli zainstalowałeś tę aplikację, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem (z innego telefonu)!” – ostrzega Niebezpiecznik.pl.

Ten atak nie dotyczy użytkowników iPhonów — złośliwy plik nie zrobi szkody systemowi iOS. Atak nie powiedzie się też na odpowiednio skonfigurowanym z Androidem smartfonie.Zobacz także: Uwaga na fałszywe SMS-y dotyczące mikrorachunków podatkowych

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej