RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radwańska wraca do reprezentacji Polski. Zagra po raz pierwszy od sześciu lat

Urszulę Radwańską po kontuzjach możemy oglądać na korcie (fot. Mark Kolbe/Getty Images)
Urszulę Radwańską po kontuzjach możemy oglądać na korcie (fot. Mark Kolbe/Getty Images)

Dziś kobieca reprezentacja Polski w tenisie rozpoczyna rywalizację z Brazylią w kwalifikacjach Pucharu Billie Jean King. Do składu reprezentacji Polski wraca po sześcioletniej przerwie Urszula Radwańska.

Hurkacz i Świątek wysoko w rankingach wyłaniających uczestników turniejów masters

Hurbert Hurkacz po triumfie w Miami awansował na piąte miejsce w rankingu, który posłuży do wyłonienia ośmiu uczestników turnieju ATP Finals. O...

zobacz więcej

Młodsza siostra Agnieszki przez wiele sezonów zmagała się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Urszula kontuzje ma już jednak za sobą i zaczyna powoli odbudowywać swoją pozycję w światowym tenisie.

Przed miesiącem krakowianka awansowała do finału turnieju ITF w Kazaniu, a jeszcze tydzień wcześniej zwyciężyła w zmaganiach tej samej rangi w Moskwie. W aktualnym zestawieniu WTA zajmuje 227. miejsce.

Urszula pewnie musiałaby jeszcze trochę poczekać na występ w reprezentacji Polski, ale kapitan kadry Dawid Celt nie będzie mógł skorzystać z naszych dwóch najlepszych tenisistek. Turniejowy kalendarz nie pozwolił na występ Igi Świątek i Magdy Linette.

Kto oprócz Radwańskiej w kadrze?


Kadrę na mecz z Brazylijkami tworzą oprócz Radwańskiej, Katarzyna Kawa, Paula Kania-Choduń i debiutująca w reprezentacji Weronika Falkowska.

W lutym 2020 r. Polki w turnieju Grupy I w Luksemburgu pokonały Słowenię (2:1), Turcję (3:0) i Szwecję (2:0), co dało im awans do fazy play off. Mecz z Brazylijkami został z powodu pandemii koronawirusa przełożony o rok. Wygrana pozwoli Biało-Czerwonym wystąpić w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju Billie Jean King Cup (poprzednio Fed Cup) w Budapeszcie, z udziałem najlepszych 12 zespołów świata.

Rywalizacja w Bytomiu rozpoczyna się dziś wczesnym popołudniem. W piątek odbędą się odbędą się dwa mecze singlowe, a na sobotę zaplanowano grę deblową.

źródło:
Zobacz więcej