RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

80-latek wygrał duże pieniądze dzięki temu, że… zapomniał okularów

Wygrał ponad 116 tys. funtów (fot. Shutterstock)
Wygrał ponad 116 tys. funtów (fot. Shutterstock)

80-letni Brytyjczyk wygrał ponad 116 tys. funtów w loterii EuroMillions. Udało mu się to, ponieważ zapomniał okularów i zagrał na chybił trafił, zamiast wybrać własne liczby – poinformował serwis BBC News.

Bezrobotny wygrał 50 mln. „Nie wiem, co robić. Powinienem zadzwonić do mamy?”

Bezrobotny z zachodniego Sydney wygrał 50 milionów dolarów. Mężczyzna jak dowiedział się o wygranej mało nie zemdlał z wrażenia. – Co mam teraz...

zobacz więcej

Denis Fawsitt zawsze stawiał na liczby związane z datami urodzin członków swojej rodziny. Kiedy jednak kupował kupon na losowanie 16 marca w sklepie w miejscowości Hatton w Derbyshire, musiał zagrać na chybił trafił.

„Zdałem sobie sprawę, że zapomniałem okularów i próbowałem wybrać swoje numery, ale po prostu nie mogłem” – opowiadał Fawsitt, cytowany w środę przez BBC News. „Poszedłem zapłacić za gazety i poprosiłem panią za ladą o chybił trafił” – mówił.

Wygrał ponad 116 tys. funtów


„Po tym, co wydarzyło się w sklepie, miałem dziwne przeczucie, że wygramy. Powiedziałem mojej żonie Ann tego wieczoru, że czuję, że wygramy dużo” – dodał.

Wygrał 116 124 funtów. Za te pieniądze on i jego 75-letnia żona planują przebudować dom i ogród oraz kupić nowy telewizor, rozglądają się także za kuchenką elektryczną i materacem piankowym.

Para, która ma dwie córki, dwóch wnuków i wnuczkę, chce również przekazać część wygranej rodzinie. „Mieliśmy swój czas, teraz jest ich... te pieniądze pomogą im bardziej niż nam” – powiedziała Ann Fawsitt.

Czytaj także: Emerytka z rekordową wygraną. Część wygranej odda potrzebującym

źródło:

Zobacz więcej