RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czwarta fala pandemii w Hiszpanii. Szpitale alarmują

Wysoki poziom zajętych łóżek w szpitalach w Hiszpanii (fot. David Benito/Getty Images)
Wysoki poziom zajętych łóżek w szpitalach w Hiszpanii (fot. David Benito/Getty Images)

Chociaż tendencja wzrostowa pandemii znajduje się obecnie bardziej pod kontrolą niż w minionych okresach, to czwarta fala koronawirusa w Hiszpanii już jest odczuwalna. Zajętych jest ponad 21 proc. wszystkich łóżek na oddziałach intensywnej terapii (UNI) – podaje hiszpańska telewizja. Jak zaznaczono, do szpitali trafiają pacjenci nie tylko chorzy na COVID-19.

Hiszpania. Epidemiolodzy ostrzegają przed czwartą falą koronawirusa

Hiszpańscy epidemiolodzy ostrzegają, że wraz ze zwiększającą się liczbą zakażeń w większości wspólnot autonomicznych, w Hiszpanii rozpoczęła się...

zobacz więcej

Lekarze ostrzegają, że na wielu terytoriach Hiszpanii od kilku dni rośnie poziom zajętych miejsc na oddziałach intensywnej terapii. Według danych hiszpańskiej służby zdrowia, liczba zajętych łóżek przez pacjentów z COVID-19 nie spada poniżej wysokiego poziomu ryzyka od połowy września minionego roku. Obecnie pacjenci z koronawirusem stanowią ponad 15 proc. na tego typu oddziałach. Trafiają na nie także osoby z innymi schorzeniami.

Jak podaje portal rtve.es, wysoki poziom ryzyka odnotowują takie wspólnoty autonomiczne jak Madryt, Katalonia, Kantabria, la Rioja oraz region Nawarra. Na terenie dwóch pierwszy liczba zajętych łóżek przez pacjentów z COVID-19 i innymi chorobami to ok. 80 proc. We wspólnocie la Rioja pacjenci zajmują ponad 60 proc. miejsc na oddziałach intensywnej terapii.

Zobacz także: Tłumy Niemców na Majorce


źródło:
Zobacz więcej