RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PSL zapowiada transfery do Chadecji Polskiej. Poseł PO: Proszę nas nie wciągać

Marcin Kierwiński (z prawej) odpowiada Piotrowi Zgorzelskiemu (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Mateusz Marek)
Marcin Kierwiński (z prawej) odpowiada Piotrowi Zgorzelskiemu (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Mateusz Marek)

Chadecja Polska – pod taką nazwą PSL zamierza uruchomić nowy projekt polityczny, który w czwartek już oficjalnie zapowiedział wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Jak zapewniał, mają dołączyć do niego także politycy PO czy PiS. – Bardzo proszę, żeby nie wciągał w plany PSL-u Platformy Obywatelskiej – odpowiada Zgorzelskiemu poseł PO Marcin Kierwiński.

Odeszła z PO, gdy skręcili w lewo: To był koniec frakcji konserwatywnej

– Do Platformy kilka lat temu ideologicznie przekonał mnie Grzegorz Schetyna – przyznaje portalowi tvp.info Aleksandra Wasilewska, była działaczka...

zobacz więcej

„Jarosław Gowin wie, że na listach PiS-u go nie będzie; obniża się sprawność rządzenia PiS, trzeba to wykorzystać na wzmocnienie projektu pod nazwą Chadecja Polska” – ocenia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (Koalicja Polska – PSL) w „Rzeczpospolitej”.

Chadecja Polska


Polityk ludowców zapowiedział, że najbliższy czas jego ugrupowanie ma zamiar poświęcić na „wzmocnienie projektu”, który roboczo nazywa się Chadecja Polska.

„Składającego się z Koalicji Polskiej, konserwatystów bliskich Platformie Obywatelskiej – którzy w momencie ewidentnego przesunięcia się tej partii na lewo są z niej wypychani – oraz środowiska Jarosława Gowina, z którym mamy dobre relacje” – stwierdził.

Zdecydowana odpowiedź Kierwińskiego


Do zapowiedzi możliwych transferów z kierunku PO ku nowemu projektowi odniósł się w wp.pl Marcin Kierwiński z PO. Zapewnił, że plany wyjść z Platformy są „nieprawdziwe” i się nie zrealizują.

– Pan marszałek Zgorzelski ma prawo do snucia takich ambitnych planów. Ja już kilka razy je słyszałem. Czy z nich coś wyszło? To już zostawiam widzom, by ocenili. Bardzo proszę pana marszałka Zgorzelskiego, żeby nie wciągał w plany PSL-u Platformy Obywatelskiej – zaznaczył Kierwiński.

Zobacz także: W KO kłócą się o aborcję. Nowacka każe Halickiemu „uciekać prędziutko”

źródło:
Zobacz więcej