RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziecko zrzucone z muru. Strażnicy zatrzymali nielegalnych imigrantów [WIDEO]

Monitoring amerykańskiej straży granicznej zarejestrował 2-letnie dziecko zrzucone ze szczytu muru w ręce mężczyzny w okolicach miasta Imperial Beach w Kalifornii. Na nagraniu widać też, że wcześniej przez moment wisiało wzdłuż kilkumetrowej ściany. „Zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. Na szczęście dziecko nie odniosło obrażeń” – poinformował w środę w mediach społecznościowych szef patrolu w San Diego, Aaron M. Heitke.

Gangi rosną w siłę. Po inauguracji Bidena lawinowy wzrost nielegalnej imigracji

Jak wynika z raportu amerykańskiej straży granicznej, od czasu objęcia prezydentury przez Joe Bidena, a więc przez ostatnie trzy tygodnie, liczba...

zobacz więcej

Korzystając z systemów zdalnego monitoringu amerykańscy strażnicy graniczni zaobserwowali w niedzielę po północy grupę nielegalnych imigrantów, którzy przekraczali granicę Stanów Zjednoczonych z Meksykiem, wspinając się na blisko 5,5-metrowy mur graniczny.

„Funkcjonariusze straży granicznej podczas patrolu zauważyli osobę zrzucającą 2-letnie dziecko ze szczytu muru w ramiona ojca” – napisał Heitke na Twitterze. Strażnicy skierowali się na miejsce zdarzenia i aresztowali podejrzaną grupę – podają amerykańskie media.

Jak ustaliły służby, zarówno dziecko jak i ojciec z pochodzenia z Ghany nie mieli legalnego pozwolenia na pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych.

– Przekraczanie granicy poza wyznaczonym miejscem wjazdu jest nie tylko niezgodne z prawem, ale też z natury niebezpieczne – zaznaczył Aaron M. Heitke w rozmowie z lokalnym portalem „NBC 7” .

Zobacz także: Dzieci imigrantów znów mogą być wydalane z USA


źródło:
Zobacz więcej