RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakopała ciało córki w ogródku. Matka wymigała się od więzienia

Matka przyznała się do winy i wyraziła skruchę (fot. Pexels)
Matka przyznała się do winy i wyraziła skruchę (fot. Pexels)

37-letnia Japonka otrzymała wyrok w zawieszeniu po tym, jak została uznana za winną zakopania ciała 11-miesięcznej córki w ogródku obok domu w mieście Asahikawa na wyspie Hokkaido.

Zatrważająca wiadomość nt. znęcania się nad niepełnosprawnym. „Prowokowała do tego 11-latka”

Policjanci ustalili tożsamość trojga nastolatków, którzy znęcali się nad niepełnosprawnym mężczyzną, a filmik z zarejestrowanym zajściem...

zobacz więcej

Sąd dystryktu Asahikawa skazał Marino Kyodę na 2,5 roku więzienia i zawiesił wykonanie kary na cztery lata. Kobieta została uznana za winną porzucenia ciała swojej córki Reo.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że motyw oskarżonej, by pochować samemu niemowlę i niewezwanie do niej karetki były działaniami samolubnymi, wynikającymi z obawy, że śmierć dziecka zostanie odkryta.

Kyodo zeznała, że pochowanie dziecka zasugerował jej 39-letni mąż Ryo. Sąd wydał wyrok w zawieszeniu, gdyż kobieta przyznała się do winy i wyraziła skruchę.

Matka została zatrzymana po tym, jak jej dwoje dzieci zostało zauważonych przez patrol policji, gdy samotnie spacerowały około 4 km od ich domu.

Funkcjonariusze przesłuchali małżeństwo w ich domu. W tym czasie znajdowało się tam jeszcze jedno dziecko – chłopiec nieujęty w rejestrze. Rodzice przyznali, że mieli też czwarte dziecko – 11-miesięczną dziewczynkę – które zmarło jesienią 2018 r. i zostało pochowane na dworze.

Mąż Kyodo jest sądzony oddzielnie.

źródło:
Zobacz więcej