RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Trzymaliście mnie w areszcie 40 miesięcy”. Kibic Legii odpowiada Tuskowi

Afera Nowaka. Maciej Dobrowolski krytycznie o słowach Donalda Tuska (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski;  Sean Gallup/Getty Images; PAP/Leszek Szymański)
Afera Nowaka. Maciej Dobrowolski krytycznie o słowach Donalda Tuska (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski; Sean Gallup/Getty Images; PAP/Leszek Szymański)

Nie ustaje zaangażowanie Donalda Tuska w obronę Sławomira Nowaka, który wyszedł z aresztu po dziewięciu miesiącach. Gdy minister Michał Wójcik ocenił, że w podobnych sprawach podejrzani o przestępstwa spędzają w areszcie nawet „dwa, trzy lata”, były premier z PO nazwał go „hazardzistą”. Na wpis Tuska zareagował kibic Legii Maciej Dobrowolski, który za rządów Tuska trafił do aresztu na ponad trzy lata. Był niewinny.

Horała: Nowak politycznym synem Tuska. Poseł KO mówi o braku litości [WIDEO]

Sławomir Nowak to przypadek szczególny; to taki przyboczny, prawie że polityczny syn Donalda Tuska, który z nim współpracował w Gdańsku, zanim Tusk...

zobacz więcej

W poniedziałek Sławomir Nowak wyszedł z aresztu. Podejrzanego o korupcję byłego współpracownika bronił w TVN24 właśnie Tusk, nazywając go wręcz „więźniem politycznym”.

Afera Sławomira Nowaka


We wtorek minister Michał Wójcik w Polsat News, wskazując złożony charakter sprawy, ocenił, że w podobnych przypadkach zdarza się, że podejrzani spędzają w areszcie „dwa-trzy lata”.

Jego słowa na Twitterze skomentował były premier rządu PO-PSL. „Pisowski minister Wójcik twierdzi, że trzy lata w areszcie bez wyroku sądowego to coś normalnego. Hazardzista” – napisał Tusk. Ironiczna odpowiedź byłego szefa rządu zaangażowanego w uwolnienie podejrzanego ministra spotkała się ze zdecydowaną odpowiedzią bohatera akcji „#UwolnićMaćka” – czyli Macieja Dobrowolskiego. To kibic Legii, który od wiosny 2012 r. był przetrzymywany w areszcie bez wyroku przez 40 miesięcy.

Maciej Dobrowolski przypomina Donaldowi Tuskowi


Trafił tam na podstawie oskarżeń gangstera o wątpliwej reputacji i wiarygodności; nie było przeciw zatrzymanemu żadnych dowodów. Uwolnienia kibica domagali się nie tylko fani stołecznej Legii, ale klubów w Polsce i na świecie.

Panie Donaldzie, pragnę przypomnieć, że w czasach, kiedy pan był premierem, zamknęliście mnie i wielu kibiców do aresztów. Przetrzymywaliście mnie tam przez 40 miesięcy – co trzy miesiące wysyłając postanowienie o kolejnej sankcji” – napisał Dobrowolski. Zobacz także: Dobrowolski o „areszcie wydobywczym” Gawłowskiego: To jak nazwać to, gdzie ja byłem 40 miesięcy?
teraz odtwarzane
Dobrowolski o „areszcie wydobywczym” Gawłowskiego: To jak nazwać to, gdzie ja byłem 40 miesięcy?

źródło:
Zobacz więcej