RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejne decyzje ws. szkół i starszych roczników. Czarnek wskazał termin

Przemysław Czarnek mówi o powrocie do nauki stacjonarnej starszych uczniów szkół (fot. PAP/Mateusz Marek)
Przemysław Czarnek mówi o powrocie do nauki stacjonarnej starszych uczniów szkół (fot. PAP/Mateusz Marek)

Jeśli malejąca tendencja zakażeń się utrzyma, to część uczniów wróci do szkół jeszcze w kwietniu – podkreśla minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W środę ogłoszono nowe decyzje ws. obostrzeń – po weekendzie żłobki i przedszkola znów będą otwarte. Zdaniem szefa MEiN jest szansa na powrót do nauki stacjonarnej także uczniów szkół ponadpodstawowych.

Powrót do szkół. Czarnek poinformował o decyzjach

Obserwując ostatnią tendencję spadkową w zakażeniach koronawirusem, mam nadzieję, że powrót do szkół nastąpi w kwietniu – oznajmił minister...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Nowe obostrzenia – przedłużenie restrykcji


Od poniedziałku 19 kwietnia najmłodsze dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Pozostałe restrykcje zostają przedłużone do 25 kwietnia. O decyzjach rządu poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz także: Obostrzenia przedłużone. Rząd otwiera żłobki i przedszkola [WIDEO]

– Przedłużenie obowiązywania restrykcji o tydzień ma jeden wyjątek. Ten wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków. Czyli już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków – powiedział minister zdrowia.

Rząd przywrócił także możliwość uprawiana sportu na otwartym powietrzu w grupach do 25 osób.

„Szybki powrót do nauki stacjonarnej”


O malejącej liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnich dniach i rosnącej tym samym szansie na powrót dzieci i młodzieży do szkół mówił w wywiadzie Przemysław Czarnek.

– Każdego dnia jest coraz mniej zakażeń. Ponadto mamy ponad 500 tys. zaszczepionych nauczycieli. Daję nam to podstawę to tego, żeby projektować scenariusze szybkiego powrotu do stacjonarnego nauczania w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych – podkreślił w wywiadzie dla Radia Maryja na początku tego tygodnia.

Minister Czarnek podaje kolejną datę


Zgodnie z planami przedstawianymi od kilku dni przez członków rządu, w pierwszej kolejności do nauki stacjonarnej powrócą uczniowie klas I-III podstawówek i – co już potwierdzono – podopieczni żłobków oraz przedszkoli.

– Mam również nadzieję na przynajmniej hybrydowe nauczanie uczniów pozostałych klas szkół podstawowych, którzy również bardzo tego potrzebują. Być może w maju dołączą do tego także uczniowie szkół ponadpodstawowych – powiedział minister Przemysław Czarnek.

Zobacz także: PAN do likwidacji? Jasna deklaracja ministra Czarnka

źródło:
Zobacz więcej