RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Igrzyska w Tokio zostaną odwołane? Niepokojące słowa

Igrzyska olimpijskie w Tokio mogą zostać odwołane przez pandemię COVID-19 (fot. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA)
Igrzyska olimpijskie w Tokio mogą zostać odwołane przez pandemię COVID-19 (fot. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA)

Sekretarz generalny rządzącej w Japonii Partii Liberalno-Demokratycznej Toshihiro Nikai oświadczył, że odwołanie igrzysk olimpijskich w Tokio jest możliwe, jeśli sytuacja pandemiczna ulegnie pogorszeniu.

Igrzyska olimpijskie w Tokio bez Korei Północnej. Podano powód

Sportowcy Korei Północnej nie wezmą udziału w Olimpiadzie w Tokio latem – poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Jaki jest sens przeprowadzenia igrzysk, jeśli przyczynią się do rozprzestrzeniania choroby? Jeśli ich organizacja będzie niemożliwa, to powinny zostać odwołane. W pewnym momencie będziemy musieli podjąć decyzję – powiedział Nikai cytowany przez agencję Kyodo.

W ostatnim czasie w Japonii notuje się wzrost zakażeń koronawirusem. Od poniedziałku między innymi w Tokio obowiązują bardziej restrykcyjne obostrzenia.

Koronawirus zmienił sytuację


Natomiast z niedawnego sondażu agencji Kyodo wynika, że 39,2 proc. osób skłania się ku odwołaniu igrzysk, a 32,8 proc. uważa, że termin rywalizacji olimpijskiej powinien zostać znów przesunięty.

Pierwotnie igrzyska miały się rozpocząć 24 lipca 2020 roku, ale cztery miesiące wcześniej Międzynarodowy Komitet Olimpijski i gospodarze imprezy ogłosili jej przełożenie z powodu pandemii COVID-19. Nowa data ceremonii otwarcia to 23 lipca, a zamknięcia 8 sierpnia 2021.

źródło:

Zobacz więcej