RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chłopiec błąkał się sam w nocy po osiedlu. Matka była pijana

Dziecko błąkało się bez opieki po osiedlu (fot. Shutterstock/Kamira)
Dziecko błąkało się bez opieki po osiedlu (fot. Shutterstock/Kamira)

Siedmioletni chłopiec w nocy na osiedlowych uliczkach w Łukowie w woj. lubelskim szukał mamy, która wyszła z domu. Kobieta była nietrzeźwa. Dziecko trafiło pod opiekę babci. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Zostawiła syna w oknie życia – teraz chce go odzyskać

W wielkanocny poniedziałek w oknie życia sióstr urszulanek w Łodzi kobieta zostawiła swojego kilkumiesięcznego syna. Teraz chce go odzyskać.

zobacz więcej

Zgłoszenie o płaczącym kilkuletnim dziecku, które jest samo w pobliżu sklepu na jednym z osiedli mieszkaniowych, łukowscy policjanci otrzymali o około godz. 1 w nocy.

Policjanci we wskazanym miejscu zastali chłopca, który powiedział im, że ma siedem lat i szuka mamy. – Mówił, że wyszła na chwilę do sklepu, a on oglądał program telewizyjny. Nie mogąc się doczekać powrotu mamy, wyszedł jej szukać – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie aspirant sztabowy Marcin Józwik.

Chłopczyk zaprowadził policjantów do swojego domu. Mieszkanie było otwarte i puste. – Po chwili przyszła 27-letnia kobieta. Tłumaczyła, że wyszła na chwilę do sklepu kupić kartę do telefonu. Mówiła też, że zauważyła, iż jej synek wyszedł z domu i sama zaczęła szukać go na osiedlu – dodał Józwik.

Pijana matka


Policjanci zauważyli, że kobieta jest nietrzeźwa. – Badanie potwierdziło, że jest pod działaniem alkoholu, nie było potrzeby oznaczania jego poziomu – zaznaczył rzecznik. Policjanci przekazali siedmiolatka pod opiekę mieszkającej w pobliżu jego babci. – O zaistniałej sytuacji i zachowaniu matki chłopca zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich – dodał Józwik.

Czytaj także: Tragedia w USA. 3-latek zastrzelił młodszego brata

 

źródło:

Zobacz więcej