RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nastolatka wdepnęła w barszcz Sosnowskiego. Grozi jej przeszczep skóry

13-latka wdepnęła stopą w barszcz Sosnowskiego (fot. Shutterstock/S.O.E)
13-latka wdepnęła stopą w barszcz Sosnowskiego (fot. Shutterstock/S.O.E)

Dramatyczna sytuacja podczas spaceru w Denbigh w północnej Walii.13-latka wdepnęła gołą stopą w barszcz Sosnowskiego. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że dziewczynka musi poruszać się o kulach. Co gorsza, nie wykluczony jest przeszczep skóry.

Walka z barszczami jak syzyfowe prace. NIK: Nie ma rezultatów

Dotychczasowe próby likwidacji stanowisk barszczy kaukaskich Sosnowskiego i Mantegazziego w Polsce nie przyniosły oczekiwanych rezultatów – wynika...

zobacz więcej

13-latka podczas spaceru bawiła się boso. Następnego dnia obudził ją silny ból stopy; była pokryta ogromnymi pęcherzami.

– Nadepnęła na roślinę na kilka sekund; potem dalej bawiła na słońcu, co mogło pogorszyć sytuację. Przez całe popołudnie i wieczór nie odczuwała dyskomfortu, ale obudziła się rano z powodu bólu stopy – powiedział ojciec dziewczynki.

– Zawołała mnie do swojej sypialni i powiedziała, że ​​czuje pulsowanie i mrowienie; była przerażona, bo nie wiedziała, co się dzieje z jej stopą – dodał dalej.

Głębokie poparzenia


Ojciec dziewczynki zabrał ją szpitala. Lekarze stwierdzili, że doznała głębokich poparzeń stopy. Dziewczynka bierze środki przeciwbólowe, chodzi o kulach. Lekarze nie wykluczają przeszczepu skóry. Barszcz Sosnowskiego silnie toksyczna roślina, szczególnie niebezpieczna latem, kiedy w połączeniu z promieniami słonecznymi może powodować oparzenia nawet trzeciego stopnia.

Czytaj także: Toksyczna roślina poparzyła nastolatka. Może wywołać nawet ślepotę

źródło:
Zobacz więcej