RAPORT

Tusk kontra Tusk

Ukrainiec potrącił policjanta w centrum Koszalina. Padły strzały

Obywatel Ukrainy zatrzymany po policyjnym pościgu w Koszalinie (fot. PAP)
Obywatel Ukrainy zatrzymany po policyjnym pościgu w Koszalinie (fot. PAP)

Policyjne strzały oddane w opony opla udaremniły ucieczkę pijanemu 52-latkowi z Ukrainy, który w centrum Koszalina nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wcześniej potrącił policjanta i uderzył w „elkę” - powiedziała oficer prasowa koszalińskiej policji.

Kielce. Zwłoki dryfowały w stawie miejskim

Ze stawu w Parku Miejskim w Kielcach służby wydobyły ciało mężczyzny. Nie wiadomo, kim jest denat. Zwłoki zabezpieczono do sekcji zwłok.

zobacz więcej

Jak podała kom. Monika Kosiec, opel na kołobrzeskich numerach rejestracyjnych jechał ul. Młyńską i gdy dojeżdżał do ul. Zwycięstwa patrol koszalińskiej drogówki, włączając sygnały świetlne, dał kierowcy znać, by ten zatrzymał się do kontroli na wysepce autobusowej przy ratuszu.

Pościg za pijanym kierowcą


Kierowca zamiast wykonać polecenie, pojechał dalej, skręcił w ul. Połtawską, zawrócił na pobliskim rondzie i wjechał na parking przy sklepie. Tam policjanci zablokowali mu wyjazd. Funkcjonariusz dobiegł do opla, otworzył drzwi od strony pasażera, by odebrać prowadzącemu auto kluczyki.

– Wówczas ten wcisnął na wsteczny. Przejechał policjantowi po stopach i uderzył w samochód nauki jazdy, w którym był instruktor i kursant. Policja oddała strzały ostrzegawcze, a następnie w opony opla, przebijając je – powiedziała kom. Kosiec.

52-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie 1,6 promila alkoholu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej