RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Horała: Nowak politycznym synem Tuska. Poseł KO mówi o braku litości [WIDEO]

Sławomir Nowak to przypadek szczególny; to taki przyboczny, prawie że polityczny syn Donalda Tuska, który z nim współpracował w Gdańsku, zanim Tusk został „tym Donaldem Tuskiem” – mówił w TVP Info wiceminister infrastruktury Marcin Horała (PiS). W programie „Minęła 20” dyskutowano o powodach, dla których były premier tak ujął się za swoim aresztowanym byłym podwładnym. – Jeśli dobrze pamiętam, Donald Tusk był bezlitosny dla swoich współpracowników, jeśli była jakakolwiek skaza na uczciwości – oceniał poseł KO Dariusz Joński.

Poseł PO atakuje ukraińskie CBA ws. Nowaka. „Nie są wzorcem praworządności” [WIDEO]

Ukraiński odpowiednik CBA poinformował o 2,5 mln zł łapówki, którą miał otrzymać Sławomir Nowak. Czy wyjście byłego szefa Ukrawtodoru na wolność...

zobacz więcej

Na jaw wychodzą kolejne informacje i wątki afery związanej z osobą Sławomira Nowaka, który w poniedziałek opuścił areszt. Nie milkną echa wokół protekcjonalnej wypowiedzi byłego premiera Donalda Tuska, który zaledwie kilka dni wcześniej w TVN24 ujął się za swoim byłym podwładnym, nazywając go „więźniem politycznym”.

Horała: Nowak to polityczny syn Donalda Tuska


– Pewnie wiedza Sławomira Nowaka na temat różnych aspektów kariery politycznej Donalda Tuska i wszystkich spraw, w które on jest – czy mógł być – zamieszany, jest ogromna. Po prostu Tusk nie chce, by Nowak się tą wiedzą dzielił – ocenił w środę w TVP Info Marcin Horała. W opinii wiceministera Nowak to „prawie taki polityczny syn Donalda Tuska”, związany z nim na wiele lat przed czasami rządów PO-PSL.

Zdaniem posła KO Dariusza Jońskiego Nowak poniósł ogromną karę za to, że nie wpisał zegarka do oświadczenia majątkowego i musiał się pożegnać z rządem. – Jak ja patrzę na to, co się dzieje dzisiaj, to są tony zegarków i nikt na to nie reaguje – stwierdził.

Joński: Tusk był bezlitosny dla współpracowników


– Nie byłem w PO, ale jeśli dobrze pamiętam, Donald Tusk był bezlitosny dla swoich współpracowników, jeśli była jakakolwiek skaza, wątpliwość, jeśli chodzi o jakąkolwiek uczciwość – skomentował polityk opozycji. Innego zdania był wiceminister Horała. – Jedna korekta: bezlitosny i bezwzględny? No tak to nie było. Pamiętamy, jak Donald Tusk był premierem, to zawsze czekał kilka dni, znikał z pola widzenia mediów i jak współpracownik dał radę na konferencji prasowej się wyciągnąć, że tak powiem, i jakoś rozmasować temat, to zostawał. A jak poległ na konferencji prasowej i wizerunek Tuska mógł ucierpieć, to wtedy następowała dymisja – przekonywał poseł PiS.

Zobacz także: Były poseł KO po wypuszczeniu Nowaka z aresztu: Siła Tuska!

źródło:
Zobacz więcej